Token: Jeden prsten vládne všem; nahradí peněženku, tramvajenku i klíče od domova

Spolu s tím, jak vznikají zařízení takřka pro jakoukoliv činnost, začínají se objevovat i produkty, které se snaží spojit funkce několika předmětů, abychom jich u sebe nemuseli nosit tolik. V současné době patří k povinné výbavě při odchodu z domu peněženka, klíče a mobilní telefon. Prsten, zvaný Token, nedokáže nahradit poslední jmenovanou položku, podle tvůrců ale předchozí dvě a mnohé další nahradí bez problému.

Kromě peněženky a klíčů by tak Token mohl nahradit tramvajenku, zapamatuje si i přihlašovací údaje k počítači, abyste je mohli s klidným svědomím zapomenout. Bezpečnost těchto dat pak zajišťuje čtečka otisku prstu. Při nasazení dojde k identifikaci majitele a prsten se rozsvítí, ve chvíli, kdy jej sundáte, veškeré citlivé údaje se zamknou. Pokud se identifikace nepodaří, prsten se rozsvítí červeně a nebude fungovat.

Baterie by měla udržet Token při životě dva týdny a dobíjení probíhá bezdrátově. Ačkoliv bude prsten ukrývat citlivou elektroniku, můžete s ním bez obav do vody – zvládne potopení do 50 metrů, sprcha či plavání v bazénu mu tedy nebude činit potíže. Spojení s platebními terminály, doplňkovým zamykáním dveří domu či auta obstarává NFC, dvojitým poklepáním pak probudíte Bluetooth, přes který můžete odemknout svůj počítač bez zadávání přihlašovacích údajů.

https://www.youtube.com/watch?v=hhvNr3nJ2OA

Veškeré nastavení prstenu probíhá přes aplikaci dostupnou pro Android, iOS, Windows 10 i OS X. Doplněk bude dostupný ve třech provedeních – nerezové oceli (249 dolarů, 5750 Kč), černém rhodiu, nebo 14 karátovém růžovém zlatě, které vyjdou na 299 dolarů, tedy zhruba 7000 Kč. Pokud vše půjde podle plánu, dostane se Token k prvním zákazníkům během letošního prosince, předobjednat si jej můžete na stránkách výrobce.

Autor článku
David Preiss

Kapitoly článku