Cena:

Token: Jeden prsten vládne všem; nahradí peněženku, tramvajenku i klíče od domova

Spolu s tím, jak vznikají zařízení takřka pro jakoukoliv činnost, začínají se objevovat i produkty, které se snaží spojit funkce několika předmětů, abychom jich u sebe nemuseli nosit tolik. V současné době patří k povinné výbavě při odchodu z domu peněženka, klíče a mobilní telefon. Prsten, zvaný Token, nedokáže nahradit poslední jmenovanou položku, podle tvůrců ale předchozí dvě a mnohé další nahradí bez problému.

Kromě peněženky a klíčů by tak Token mohl nahradit tramvajenku, zapamatuje si i přihlašovací údaje k počítači, abyste je mohli s klidným svědomím zapomenout. Bezpečnost těchto dat pak zajišťuje čtečka otisku prstu. Při nasazení dojde k identifikaci majitele a prsten se rozsvítí, ve chvíli, kdy jej sundáte, veškeré citlivé údaje se zamknou. Pokud se identifikace nepodaří, prsten se rozsvítí červeně a nebude fungovat.

Baterie by měla udržet Token při životě dva týdny a dobíjení probíhá bezdrátově. Ačkoliv bude prsten ukrývat citlivou elektroniku, můžete s ním bez obav do vody – zvládne potopení do 50 metrů, sprcha či plavání v bazénu mu tedy nebude činit potíže. Spojení s platebními terminály, doplňkovým zamykáním dveří domu či auta obstarává NFC, dvojitým poklepáním pak probudíte Bluetooth, přes který můžete odemknout svůj počítač bez zadávání přihlašovacích údajů.

Veškeré nastavení prstenu probíhá přes aplikaci dostupnou pro Android, iOS, Windows 10 i OS X. Doplněk bude dostupný ve třech provedeních – nerezové oceli (249 dolarů, 5750 Kč), černém rhodiu, nebo 14 karátovém růžovém zlatě, které vyjdou na 299 dolarů, tedy zhruba 7000 Kč. Pokud vše půjde podle plánu, dostane se Token k prvním zákazníkům během letošního prosince, předobjednat si jej můžete na stránkách výrobce.

Autor článku
David Preiss