TOPlist

Tohle musíte vidět: youtuber předělal GTA V do fotorealistické grafiky

Snímek ze hry GTA V
  • Youtuber Digital Dreams opatřil GTA V celou řadou modifikací
  • Výsledkem je hra s téměř fotorealistickou grafikou

Herní série Grand Theft Auto patří mezi historicky nejúspěšnější a mezi hráči se dlouhodobě těší velké popularitě. Očekávané pokračování GTA VI se sice kvapem blíží, přesto o něm kromě několika střípků z různých úniků téměř nic nevíme a tak nám nezbývá, než čekat a při tom stále dokola brázdit ulicemi Los Santos v aktuálním dílu GTA V. S tím se nicméně nechtěl smířit youtuber s přezdívkou Digital Dreams, který do GTA V narouboval celou řadu modů. Výsledek opravdu stojí za to.

Digital Dreams opatřil populární hru ray tracingem či mody QuantV,  5Real nebo WLS. S jejich pomocí pomohl téměř dekádu staré hře nejen prokouknout, ale také splnit celou řadu nároků moderních hráčů, alespoň co se grafiky týče. S aplikovanými rozšířeními totiž GTA V vypadá téměř fotorealistiky a běží v neuvěřitelném rozlišení 8K. Pokud si podobný experiment chcete vyzkoušet také doma, budete k tomu potřebovat pořádně vybavené herní PC.

Grand Theft Auto V vyšlo 17. září 2013 na PC, Xbox 360 a PlayStation 3. V průběhu času jej Rockstar Games vydalo také na Xboxu One a PlayStationu 4, přičemž relativně nedávno se hra podívala také na aktuální konzole Xbox Series X/S a PlayStation 5. Za svou dlouhou životnost vděčí především stále populárnímu online režimu, který hrají každý měsíc statisíce hráčů. Podle některých spekulací bychom se mohli dočkat odhalení příštího dílu GTA 6 už zítra.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku