Tohle jsou parametry Xiaomi 12 Ultra! Nastává doba zmenšování?

xiaomi 12

Společnost Xiaomi připravuje svůj dosud nejvybavenější smartphone. Má se jmenovat Xiaomi 12 Ultra a jeho příchod je naplánován na druhou polovinu letošního roku. Nedávno jsme měli tu čest prohlédnout si neoficiální rendery odhalující obrovský fotomodul s červeným logem Leica, dnes se můžeme podívat na soupis parametrů.

Podle spolehlivého informátora Yogeshe Brara bude Xiaomi 12 Ultra skutečně velmi dobře vybaveným telefonem, neboť nabídne prvky výbavy, na které povětšinou čínští výrobci zapomínají – zejména teleobjektiv a bezdrátové nabíjení. Zastavme se ale nejdříve u displeje.

Xiaomi 12 Ultra Leaked Renders 2

Xiaomi letos údajně nasadí 6,7″ AMOLED LPTO panel s Full HD+ rozlišením a variabilní obnovovací frekvencí dosahující až 120 Hz. Zajímavá je úhlopříčka displeje – pokud se potvrdí, dojde k mezigeneračnímu zmenšení, neboť loňská „Ultra“ disponovala 6,81″ zobrazovačem. Zmenšování displejů není v letošním roce nic nového, například Samsungy řady Galaxy S22 mají rovněž menší panely než jejich předchůdci.

Do displeje Xiaomi 12 Ultra má být zabudována 20Mpx selfie kamerka. Fotovýbavu v ohromném batohu na zádech má tvořit hlavní 50Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, 48Mpx širokoúhlý a nakonec periskopický 48Mpx schopný 5× optického přiblížení. Ve výčtu nemá chybět ani ToF senzor a laserový autofokus.

xiaomi 12 ultra leica

Xiaomi 12 Ultra bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, který doprovodí 8 nebo 12 GB RAM. Co se úložiště týče, zde bude Xiaomi velmi štědré – minimální kapacita má činit 256 GB, k dispozici bude i dvojnásobek. Akumulátor se bude chlubit kapacitou 4 800 mAh, přičemž v jeho schopnostech bude rychlé nabíjení kabelem (až 67 wattů) i bezdrátově (až 50 wattů).

Kdy bude Xiaomi 12 Ultra představeno, to zatím nevíme. Zřejmě ale nebudeme muset čekat dlouho, neboť podle Brara půjde na trh se současným Androidem 12, v tomto případě zahaleným do nadstavby MIUI 13.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku