Domů » Bleskovky » To je úlet: nová aplikace pro iPhone využívá k tvorbě hudby Face ID

To je úlet: nová aplikace pro iPhone využívá k tvorbě hudby Face ID

Přední kamera nových iPhonů a hudba? Pro spoustu lidí to možná zní šíleně, ne však pro Davea Wooda, tvůrce aplikace AirSynth. Jeho aplikace využívá  přední TrueDepth kameru (Face ID) pro kontrolu virtuálního syntetizéru, tedy něco jako pseudo-theremin. Aplikací využívajících přední kameru je na App Storu docela dost, nicméně všechny využívají 2D snímaní ruky, což není příliš efektivní.

V tom se AirSynth liší, neboť infračervené snímání pomocí TrueDepth kamery umožňuje preciznější ovládání díky snímání hloubky. Aplikace zobrazuje pouze siluety vašich rukou, přičemž pro zahrání tónů stačí ruce přibližovat či oddalovat od telefonu.

‎AirSynth
‎AirSynth
Cena: 49,00 Kč

Aktuálně je k dispozici několik typů zvuků, přičemž další budou přibývat. Bohužel prozatím chybí také jakákoliv možnost zvukové stopy upravovat či dokonce nahrávat, nicméně jako ukázka možností technologie se jedná o skvělou ukázku.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments