Domů » Bleskovky » To je úlet: nová aplikace pro iPhone využívá k tvorbě hudby Face ID

To je úlet: nová aplikace pro iPhone využívá k tvorbě hudby Face ID

Přední kamera nových iPhonů a hudba? Pro spoustu lidí to možná zní šíleně, ne však pro Davea Wooda, tvůrce aplikace AirSynth. Jeho aplikace využívá  přední TrueDepth kameru (Face ID) pro kontrolu virtuálního syntetizéru, tedy něco jako pseudo-theremin. Aplikací využívajících přední kameru je na App Storu docela dost, nicméně všechny využívají 2D snímaní ruky, což není příliš efektivní.

AirSynth - Music at your finger-tips

V tom se AirSynth liší, neboť infračervené snímání pomocí TrueDepth kamery umožňuje preciznější ovládání díky snímání hloubky. Aplikace zobrazuje pouze siluety vašich rukou, přičemž pro zahrání tónů stačí ruce přibližovat či oddalovat od telefonu.

‎AirSynth
Cena: 49,00 Kč

Aktuálně je k dispozici několik typů zvuků, přičemž další budou přibývat. Bohužel prozatím chybí také jakákoliv možnost zvukové stopy upravovat či dokonce nahrávat, nicméně jako ukázka možností technologie se jedná o skvělou ukázku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. A pak že LG vymýšlí nesmysle, tohle nemá logiku už vůbec.

  • Tohle je aplikace, srandicka, za 50 korun lol
   Jako tak nizko jsem nemyslel ani ja, ze je LG, kdyz jej porovnavas s levnou aplikaci :DDD

  • A kolik stojí faceid aby to šlo 5x tolik vid bože ty jsi vůl bez inteligence.

  • Sorry, nerozumim vete. Nauc se psat, dekuji.

  • Synku, ty jako tupejsi uzivatel, tupeho OS, nechapes casto vice veci.

  • htcjirka: Nene, tvuj humor uz zacinam chapat, jen nevim jestli tu delas pod kazdym clankem saska schvalne nebo omylem :DDD

  • Kdepak, tvoje makovice je schopna pochopit kalkulacku, barevnou. Tim tvoje moznosti konci. :-D

 2. Super je článek..

  „Apple čelí další žalobě. Citlivá data uživatelů iTunes byla volně k prodeji.“

  Není to tak dlouho, co se tu tupelo Lukass71 kasal, jak Apple neprodává žádná data, to jen Google se svym reklamosystémem..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).