Domů » Bleskovky » Tmavý režim pro WhatsApp: poradíme, jak jej aktivovat

Tmavý režim pro WhatsApp: poradíme, jak jej aktivovat

Tmavý režim byl v posledních několika letech jednou z nejžádanějších funkcí do aplikace WhatsApp. Konečně je dostupný na Android a my pro vás máme návod, jak si jej zde nastavit.

tmavy rezim WhatsApp
WhatsApp v tmavém režimu (zdroj fotografie: AndroidCentral.com, Harish Jonnalagadda)

Abychom byli přesní, možnost zapnout si v aplikaci tmavý režim je v tuto chvíli omezena na její beta verzi. Obvykle trvá zhruba měsíc, než se nějaká funkce dostane z beta programu a stane se oficiální, a pokud uživatel chce tak dlouho čekat, vždy si může beta verzi stáhnout.

Beta program WhatsAppu však v obchodě Google Play probíhá už přes rok a nepřijímá již nové betatestery. Nejlepší možností tak nyní je sideloadovat nejnovější APK beta verze a aplikaci nainstalovat. Ještě předtím si každopádně zálohujte na Google Drive nebo jinam své konverzace a média z WhatsAppu.

Stáhněte si beta verzi WhatsAppu

Ze stránky APKmirror.com si stáhněte nejnovější beta verzi kecálka WhatsApp (v době psaní článku to je 2.20.26).

Tmavy rezim ve WhatsApp 02

Po stažení souboru klepněte na tlačítko Otevřít a v nastavení Chromu zapněte volbu „Povolit z tohoto zdroje“, čímž prohlížeči umožníte instalovat aplikace. Nyní klepněte na tlačítko Instalovat.

Tmavy rezim ve WhatsApp 03

Po dokončení instalace je nutné vypnout položku, která Chromu dovoluje instalovat neznámé aplikace. Jděte v telefonu do Nastavení – Aplikace a upozornění – Speciální přístup – Instalovat neznámé aplikace – Chrome a zde změňte hodnotu na Vypnuto.

Tmavy rezim ve WhatsApp 05

Nyní můžete konečně aktivovat tmavý režim. Po otevření aplikace WhatsApp klepněte na ikonu tří teček vpravo nahoře a klepněte na Nastavení. Zde vyberte položku Chaty, poté Motivy a zvolte položku Tmavý. Tmavý režim populární sociální platformě podle nás sluší podstatně lépe, k čemuž přispívají i zelené akcenty přítomné v celém rozhraní.

Martin Duchoslav

6 komentářů

  1. Super konečně tu v roce 2020 máme něco, co se substratum bylo možné už asi před 4 lety..

  2. Už je tam verze 2.20.29

    • Jiří Marek

      Přesně tuhle jsem si teď stáhl přes Operu a aktivoval Tmavý režim… bez problémů.

  3. Vazne doporucujete sideloadnut komunikacni aplikaci s sifrovacimi klici a s pravy po celem telefonu? A to jen kvuli tmavemu rezimu, ktery za par tydnu prijde? Co to tu misto Smartmania prejmenovat na Suicidemania?

  4. Snad nám to letos vyjde i pro iOS :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).