Domů » Bleskovky » Tmavý režim Gmailu dorazil, využít ho mohou jen uživatelé nejnovějšího Androidu 10

Tmavý režim Gmailu dorazil, využít ho mohou jen uživatelé nejnovějšího Androidu 10

Před více než měsícem jsme psali, že Gmail pro Android konečně dostane tmavý režim. Šlo o tzv. server side update, což znamená, že Google novinku postupně uvolňoval. Nyní by však měla být k dispozici již pro drtivou většinu uživatelů.

Gmail
Gmail
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Tedy alespoň těch, kteří používají Android 10. Google totiž z neznámého důvodu tmavý režim nabízí pouze v kombinaci se svou nejnovější verzí operačního systému. Proč se tak rozhodl není vůbec jasné, jiné aplikace včetně nedávno aktualizovaného Google Play tmavý režim nabízí i na starším Androidu.

Co se týče samotného provedení tmavého režimu v případě Gmailu, jde o tradiční tmavě šedou variantu, kterou známe z jiných aplikací Googlu. Úspora baterie na OLED displejích by ale i tak měla dosahovat desítky procent v porovnání se zářivě bílou výchozí variantou.

Tmavý režim by měl následovat celosystémové nastavení přítomné v Androidu 10. Pokud byste však z nějakého důvodu chtěli mít tmavý Gmail, ale světlý zbytek systému, stačí zamířit do nastavení. V sekci Obecné najdete patřičný přepínač.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Fluenco
Uživatel
Fluenco
Offline

takže skoro nikdo :D

Peťa
Anonym
Peťa
Offline

Asi tak! Na tmavý režim jsem čekal, ale asi se jen tak nedočkám.. Hlavně že všechno ostatní jako kalendář, play atd. problém převést do tmavého nebyl, ale na Gmail se vyser.. vykašleme.. Smutné

Marcinko
Anonym
Marcinko
Offline

Mám v telefonu outlook, gmail jsem vypnul. Apka email od samsungu byla taky dobrá, ale outlook mi přijde lepší.

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

Taky používám Outlook a je vynikající, ale občas se mi v něm nedaří něco najít, hlavně starší věci … přeci jenom mám i Gmail, i když v záloze bez notifikací …;-)