Domů » Bleskovky » Google převléká aplikace do tmavých barev. Po Gmailu se dočkal i Google Play

Google převléká aplikace do tmavých barev. Po Gmailu se dočkal i Google Play

Včera jsme vás informovali o tom, že se e-mailový klient Gmail konečně dočkal tmavého režimu. Nyní následuje další důležitá systémová aplikace – obchod s aplikacemi Google Play, nicméně zatím pouze na systému Android 10. Později by ale měli dočkat i majitelé smartphonů s Androidem 9 Pie.

Stejně jako v případě Gmailu nestačí mít pouze staženou nejnovější verzi aplikace, ale je nutné, aby Google pro náš region tmavý režim povolil na svých serverech.

google play tmavy dark rezim

Nepřehlédněte – Porovnali jsme tmavý a světlý režim na OLED displeji. Jaký je rozdíl ve výdrži?

Pokud například používáte některý ze smartphonů řady Pixel s Androidem 10 a máte zároveň aktivované tmavé systémové téma, obchod Google Play by se měl do tmavých barev převléknout automaticky.

google play tmavy dark rezim

Google v minulosti potvrdil, že tmavý režim postupně začne nabízet pro všechny důležité systémové aplikace. V případě, že používáte zařízení s Androidem 10 a Google už vám tmavý režim pro obchod Play zpřístupnil, budeme rádi, když nám o tom dáte vědět do komentářů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentářů

  1. Nie včera už pred 5 rokmi bolo pozde

  2. Je dobře že převlékají do tmavého a ne vyloženě do černého. Bohužel dnes většinou pokud nějaký výrobce zařízení nabízí tmavé téma, tak to NENÍ tmavé téma, ale vyloženě černé jak bota :-/ U Samsungu je to v klidu, řeší to téma „Material Dark“ od Cameron Bunch, ale tuším u Xiaomi, jsem měl dost velký problém najít něco, co nebylo jak pohled do černé díry…

    • Já bych naopak bral vše černé. Když je to tmavé, štve mě to, jako tebe černé… Jednou budeme mít třeba na výběr

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).