Domů » Bleskovky » Gmail už vás nebude oslňovat, aplikace pro Android se naučila tmavý režim

Gmail už vás nebude oslňovat, aplikace pro Android se naučila tmavý režim

Google v posledních měsících pomalu „učí“ své Android aplikace fungovat i v tmavém režimu. Do představení Androidu 10, v němž je celosystémový tmavý režim obsažen, ale všechny aplikace aktualizovat nestihl.

Aktualizováno 12. září: podpory tmavého režimu se nově dočkal i obchod Google Play.

Gmail
Gmail
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Jednou z těch nejpoužívanějších je bezpochyby Gmail, který ještě nedávno nabízel jen oslnivě bílý režim. To bylo značně nepraktické především v noci, nicméně nová aktualizace naštěstí přidala tmavý režim i do oblíbeného emailového klienta.

Tmavý režim ušetří až 60 % baterie

Pokud chcete začít používat tmavý režim Gmailu, budete si muset aktualizovat aplikaci. I pokud však máte nainstalovanou nejnovější verzi 2019.08.18.267044774, nemusíte hned příslušnou položku v nastavení vidět. Jde totiž o tzv server-side update, což znamená, že Google postupně funkci zapíná jednotlivým uživatelům „dálkově“.

Pokud máte Android 10, aplikace by se vám měla do tmavého režimu přepnout sama, samozřejmě v případě, že ho máte aktivní na systémové úrovni. Ostatní uživatelé mohou použít přepínač, který by se měl objevit úplně nahoře v sekci „Obecné“ v nastavení.

Nepřehlédněte – Porovnali jsme tmavý a světlý režim na OLED displeji. Jaký je rozdíl ve výdrži?

Google i tentokrát zvolil namísto kompletně černé tmavě šedý odstín. To může vadit některým majitelům telefonů s OLED displeji, neboť tmavě šedivé pixely na rozdíl od těch černých svítí i nadále. Úspora energie by však měla být zajištěna i takto – když Google nabídl tmavý režim pro YouTube, tvrdil, že dokáže ušetřit ve srovnání s klasickou světlou variantou až 60 % spotřeby energie.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments