Domů » Bleskovky » Gmail už vás nebude oslňovat, aplikace pro Android se naučila tmavý režim

Gmail už vás nebude oslňovat, aplikace pro Android se naučila tmavý režim

Google v posledních měsících pomalu „učí“ své Android aplikace fungovat i v tmavém režimu. Do představení Androidu 10, v němž je celosystémový tmavý režim obsažen, ale všechny aplikace aktualizovat nestihl.

Aktualizováno 12. září: podpory tmavého režimu se nově dočkal i obchod Google Play.

Gmail
Gmail
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Jednou z těch nejpoužívanějších je bezpochyby Gmail, který ještě nedávno nabízel jen oslnivě bílý režim. To bylo značně nepraktické především v noci, nicméně nová aktualizace naštěstí přidala tmavý režim i do oblíbeného emailového klienta.

Tmavý režim ušetří až 60 % baterie

Pokud chcete začít používat tmavý režim Gmailu, budete si muset aktualizovat aplikaci. I pokud však máte nainstalovanou nejnovější verzi 2019.08.18.267044774, nemusíte hned příslušnou položku v nastavení vidět. Jde totiž o tzv server-side update, což znamená, že Google postupně funkci zapíná jednotlivým uživatelům „dálkově“.

Pokud máte Android 10, aplikace by se vám měla do tmavého režimu přepnout sama, samozřejmě v případě, že ho máte aktivní na systémové úrovni. Ostatní uživatelé mohou použít přepínač, který by se měl objevit úplně nahoře v sekci „Obecné“ v nastavení.

Nepřehlédněte – Porovnali jsme tmavý a světlý režim na OLED displeji. Jaký je rozdíl ve výdrži?

Google i tentokrát zvolil namísto kompletně černé tmavě šedý odstín. To může vadit některým majitelům telefonů s OLED displeji, neboť tmavě šedivé pixely na rozdíl od těch černých svítí i nadále. Úspora energie by však měla být zajištěna i takto – když Google nabídl tmavý režim pro YouTube, tvrdil, že dokáže ušetřit ve srovnání s klasickou světlou variantou až 60 % spotřeby energie.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. Bohužiaľ musím čakať, tmavú tému ešte nemám sprístupnenú v Gamail na Galaxy S8 s Android 9. Hlavne že ju pridali do Google Pay.

    Tmavú tému tiež nedávno pridali do aplikácie Outlook. Bohužiaľ je tam použitá agresívna tmavá čierna. Viac sa mi páči sivá.

  2. Už by sa konečne mohol pridať aj Facebook a Instagram…

  3. U mě taky zatím nic. Je to server-side záležitost, tak snad to pro ČR brzy povolí :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).