TOPlist

Tmavý a světlý HTC Desire: Fotosrovnání barevných variací a rozdílných displejů

Před časem se objevily první informace o tom, že společnost HTC chystá na trh uvést světlou verzi komunikátoru Desire. Bílá edice se dostala do prodeje i v České republice a neodolali jsme možnost udělat alespoň krátké srovnání, ve kterém se zaměříme i na rozdílné typy displejů. Několik měsíců od uvedení původního HTC Desire na trh se totiž změnila technologie a původní AMOLED displeje byly nahrazeny SLCD panely.

HTC Desire, model s Androidem představený letos v Barceloně na MWC 2010, dostal před nedávnem zcela nový kabát a útočí tím na uživatele, kteří preferují světlejší barvy, v tomto případě barvu bílou. Změna je to opravdu razantní a na první pohled vypadá „starý” Desire jako žebrák. Bílý Desire působí luxusním dojmem a je především několikanásobně výraznější. Posuďte sami z níže uvedených fotografií. Přístroj není jedinou věcí v balení, která dostala nový vzhled. Sluchátka, USB a nabíječka musí ladit, a tak i zde našla své pevné místo bílá barva. Nabíječka navíc dostala nový rozměr, nyní je menší a tím pádem lépe přenositelná, i když se už nedá rozložit, jako to šlo dříve.  Pokud by bylo možné zdarma či za menší příplatek vyměnit barevné varianty, neváhal bych ani minutu, bílý Desire se opravdu povedl a vypadá velmi elegantně.

- - -
Tmavý a světlý HTC Desire; u bílé verze se mírně změnilo dodávané příslušenství

- - -
Na první pohled od sebe jednotlivé technologie displejů téměř nepoznáte

Další věc, kterou jsem se při focení snažil vypozorovat, byla rozdílnost displejů. Klasický Desire je osazen AMOLED displejem. Ten byl ale po několikaměsíčním prodeji nahrazen za novější SLCD technologii. SuperLCD se nyní dodává do většiny zařízení od společnosti HTC, včetně nových Windows Phone 7 telefonů a jinak tomu není ani u bílé (i klasické) verze modelu Desire. Na první pohled SLCD displej působí přirozenějším dojmem a celkově také čistěji. Pixely jsou více vidět na AMOLEDu a co se týče jasu, zde jsou na tom obě technologie velmi podobně. Stejně je tomu i na přímém slunci. Dá se říct, že ani jednom displeji toho není moc vidět, přesto se mi zdálo, že AMOLED si v tomto případě vede o trochu lépe (při testování měly oba přístroje nastaven jas na 100 %). Jinak jsem žádný další rozdíl nezaznamenal, citlivost je samozřejmě stejná a viditelnost z různých úhlů v podstatě také. Za možnost nafocení tohoto srovnání děkujeme společnosti Sunnysoft, u které si můžete obě verze HTC Desire zakoupit.

- - -
Do diskuze nám můžete napsat, která barevná varianta se vám více líbí

- - -

Autor článku Martin Prokop
Martin Prokop

Kapitoly článku