Titanové tělo a safírové sklo. Galaxy Watch 5 Pro vsadí na prémiové materiály

Samsung galaxywatch4 black galaxywatch4classic black

Samsung letos v létě nepředstaví pouze nové ohebné smartphony, ale pravděpodobně i nové chytré hodinky z rodiny Galaxy Watch 5. Oproti minulým generacím se patrně dočkáme obměny portfolia – namísto varianty Classic má dorazit základní model ve dvou velikostech v doprovodu vrcholného modelu „Pro“.

Galaxy Watch 5 Pro: robustní provedení a velká baterie

Nové „profesionální“ hodinky od Samsungu budou mít několik lákadel, mezi nimi pravděpodobně i použití prémiových materiálů. Podle leakera IceUniverse hodlá korejský gigant nasadit titanové tělo a safírové sklíčko chránící displej. Z toho se dá usoudit, že hodinky nabídnou hodnotnější vzhled i vyšší mechanickou odolnost, ale také vyšší cenu.

Dá se rovněž počítat s tím, že Galaxy Watch 5 Pro budou pořádně masivní kus hardwaru, neboť podle předchozích spekulací do nich Samsung hodlá vložit 572mAh akumulátor, tedy o 60 procent větší než v případě Galaxy Watch 4.

Co se vzhledu týče, dá se předpokládat, že Samsung opět vsadí na kruhové pouzdro. Podle IceUniverse budou rámečky okolo displeje o něco širší než u minulé generace, o otočné mechanické lunetě se zatím nemluví.

Galaxy Watch 5 Pro by si měly svoji premiéru odbýt společně s ohebnými smartphony Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4, tedy někdy na konci letošních letních prázdnin.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku