TOPlist

Tisková konference Samsungu: Galaxy S II dorazí na začátku léta, Galaxy Tab 10.1 později

Samsung si na včerejší dopoledne připravil neformální tiskovou konferenci v jedné ze svých prodejen na pražské Florenci. Hlavním tématem bylo uvedení trojice nových telefonů s Androidem, které míří do střední kategorie. Chystané novinky Galaxy S II a Galaxy Tab 10.1 bohužel k vidění nebyly, ale přesto pro vás máme alespoň upřesňující informace ohledně data uvedení na trh.

Střední cenovou kategorii budou reprezentovat tři modely. Prvním bude Galaxy Ace, dále Galaxy Gio a Galaxy Mini (cena necelé 4000 Kč). Kromě jejich představení se mluvilo o zajímavém příslušenství právě pro telefony Samsung a také pro tablet Galaxy Tab. Společně s novými pouzdry se zde objevil i zajímavý dok právě pro Galaxy Tab. Jedná se o takzvaný akustický zesilovač, do kterého se tablet zasune a rázem se hlasitost výchozího zvuku znásobí. Dok funguje na jednoduchém principu – je z dutého materiálu a díky této vlastnosti se zvuk zesílí, nejsou zde tak žádné reproduktory.

- -
Samsung Galaxy Ace a dok pro Galaxy Tab

Galaxy Family: všechny modely kromě Galaxy Fit, ten v ČR neuvidíme
Kromě nových telefonů z Galaxy Family a příslušenství se také prezentovala funkčnost aplikace All Share, která je nyní součástí všech přístrojů Samsung (nové televize, domácí kina a telefony). Jedná se o zajímavou funkci sdílení multimédií (fotografie, hudba, filmy) přes počítač, telefon a televizi. Na konferenci byla demonstrována i ukázka a i přes menší technické problémy bylo dobře vidět, oč jde a uživatelům má služba All Share rozhodně co nabídnout.

- - -

A co novinky z Barcelony?
O Galaxy S II či Galaxy Tab 10.1 nepadlo ani slovo a musel se zeptat přímo produktového manažéra. Příchod Samsungu Galaxy S II na český trh se plánuje v květnu, nejpozději červnu. Doporučená koncová cena by měla být okolo 15 000 Kč. V případě tabletu Galaxy Tab 10.1 si budeme muset počkat ještě o něco déle. Jeho příchod se plánuje nejdříve na červen, spíše červenec. Zajímavostí ale je, že Samsung prý plánuje i levnější verzi, která by měla mít o něco horší fotoaparát (místo 8MPx jen 5MPx) a není vyloučeno, že se bude šetřit i u dalších parametrů.

Tip na článek: Samsung představil Galaxy S II a Galaxy Tab 10.1 s Androidem

Poslední dotaz směřoval k aktualizacím aktuálně prodávaných přístrojů s Androidem na verzi 2.3 Gingerbread. V Samsungu se prý na updatech usilovně pracuje a Galaxy S by měl Android 2.3 obdržet v průběhu tohoto měsíce, v České republice ale bude nutné počítat s drobným zpožděním. To samé platí i pro Galaxy Gio, Mini a Ace.

Autor článku Martin Prokop
Martin Prokop

Kapitoly článku