Domů » Bleskovky » Tip na aplikaci: Resplash vám oživí obrazovku skvělými tapetami

Tip na aplikaci: Resplash vám oživí obrazovku skvělými tapetami

Tapety na hlavní obrazovce (wallpapers, chcete-li) jsou často podceňovanou součástí dnešních smartphonů. Přitom jsou pro výsledný uživatelský zážitek klíčové. Dlužno dodat, že někteří výrobci (např. Apple nebo Google) si toto uvědomují a tapety v jejich přístrojích patří k těm nejlepším. Dnes si představíme aplikaci, která je skvělých tapet plná.

Tapety, tapety, tapety!

Hlavní funkcí aplikace Resplash je samozřejmě prohlížení a stahování tapet. Nic víc vlastně ani není třeba. U podobných aplikací je ale klíčová ještě jedna věc, totiž zdroj těchto tapet. A někteří si již možná všimli, že název Resplash se nápadně podobá názvu známého serveru Unsplash.com. Není to náhoda, aplikace čerpá obrázky právě z něj.

Databáze Unsplash.com čítá více než 100 tisíc obrázků ve vysokém rozlišení, nedostatku tapet se tedy bát opravdu nemusíte. Aplikace podporuje také funkci Collections, pomocí které můžete prohlížet sbírky obrázků vytvořené jinými uživateli (což je super, protože vám tím odpadává i proces hledání).

Ve chvíli, kdy si vyberete svou novou tapetu, si ji můžete rovnou nastavit a aplikovat buď jen na domovskou obrazovku, nebo na obrazovku zamčení, případně na obě dvě. Z vlastní zkušenosti však vím, že tohle občas hapruje: Resplash naštěstí umožňuje i ruční stažení daného obrázku.

Skvělý zdroj tapet pro váš smartphone

Resplash je nejlepší zdroj tapet, pokud používáte Android. Je funkční, jednoduchá a čerpá z velké databáze obrázků Unsplash.com.

Resplash
Resplash
Cena: zdarma

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

Jeden komentář

  1. Hoy (neregistrovaný)

    Na Windows je fajn Wallpapers Studio 10 ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *