Domů » Bleskovky » Tim Cook má s Macy velké plány. Chystá se řada zajímavých novinek

Tim Cook má s Macy velké plány. Chystá se řada zajímavých novinek

Včera jsme vás informovali o tom, že podle vyjádření serveru Bloomberg.com je pro Apple produktová řada Mac už spíše okrajovou záležitostí a není jí věnována dostatečná pozornost. Toto tvrzení však záhy uvedl na pravou míru samotný Tim Cook, který v interním dopisu informoval své zaměstnance o tom, že se řada Mac dočká v blízké době značných novinek. Pozornost zde bude hlavně směřována na počítače iMac. Ty by se mohly dočkat také nových periferií.

Apple představil nové iMacy: 21,5" se 4k displejem a 27" s 5k panelem. Známe české ceny

Desktopy jsou pro nás velmi klíčové. Jsou pro nás unikátní hlavně tím, že na rozdíl od notebooků do nich můžete vložit mnohem více výkonu – větší obrazovky, co možná nejvíce paměti a úložišť a mnoho portů. Je zde tedy mnoho důvodů, proč se desktopy zabývat a proč jsou pro uživatele žádoucí.

Současná generace počítačů iMac je ta nejlepší, jakou jsme kdy vytvořili a 5K Retina displej, který jsme se rozhodli použít, je ten nejlepší, který v desktopech můžete vůbec sehnat.

Mnoho novinářů nadzdvihnulo otázku, zda jsou pro nás desktopy stále ještě důležité. Pokud se musíte ptát, ujišťuji vás, že si pro vás chystáme skvělé novinky. Nemějte strach.

Není prozatím jasné, zda se zpráva týká i modelů Mac Mini a Mac Pro, nebo zda půjde čistě o AIO počítače iMac. Mac Mini se upgradu dočkal naposledy v roce 2014. Mac Pro pak v roce 2013. Zdá se, že se chce Apple u desktopů soustředit právě na počítače iMac, které jsou mezi uživateli stále velmi oblíbené. V roce 2015 se pak iMac dočkal varianty s 5K Retina displejem. V oblasti desktopů by neměl Apple příliš dlouho zahálet, na záda mu totiž pomalinku začíná dýchat Microsoft se svými nově představenými produkty.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

5 komentářů

 1. Takze vcerejsi clanek zbytecny… To je tak, kdyz technologicky inovator pouze opisuje clanky ze zahranicnich zdroju…

  • Zbytečný bude, až Cook promění ty svoje výkřiky v realitu. Poslední Mac Book je jen drobným HW upgradem a pokud vrcholem inovací v iMacu bude taky klávesnice s proužkem, tak je evidentní, že ten článek více než platí :)
   Asi by bylo divné, kdyby Cook přiznal že na Mac Book a iMac kašlou, protože jim stejně vydělává jen iOS.

   • Tak MB má teprve druhou generaci a navíc vychází z ověřené koncepce, tam není moc co překopávat.
    MB Pro toho změnil naopak dost, vyjma šasi/aku vlastně vše.
    Takže výkřiky již proměňují. Tedy pokud jde o laptopy. Desktopy ano, to se teprve ukáže, to máš pravdu.

   • Tak u MC Pro je ale dost diskutabilní, jestli jsou tyhle změny pozitivní. Zatím jsou reakce dost rozporuplný, to, že je všechno naplácaný na základní desku rozhodně není plus, baterka taky nic extra, celkově nemůžu nová Pročka označit jako povedená. Další věc je taky ta, co vlastně od notebooků do budoucna očekáváme. Řekl bych, že jejich evoluce je dávno pryč, upřímně mi to vlastně ani nějak nevadí.

   • Menty: Tak jasně, ale u MB, který je fakt minimalistický (MB „z mobilu“, klávesnice, touchpad, displej, jeden konketor+jack) prostě není co inovovat. Má to výkonné SSD, nějakou RAM, CPU co má Intel v nabídce. Je to téměř doslova prostě spojená klávesnice a displej+stolní OS.
    MB Pro toho překopal značně více, plno lidí je překvapeno, že MB Pro prostě není DTR, ale ultrabook.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).