Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple testuje Magic Keyboard s podporou Touch Baru a Touch ID. Dočkat bychom se mohli již brzy

Apple testuje Magic Keyboard s podporou Touch Baru a Touch ID. Dočkat bychom se mohli již brzy

Možná si říkáte, že je v oblasti periferií u Applu docela nuda; to by se ale mohlo v průběhu příštího roku změnit. Podle posledních spekuliací Apple chystá novou verzi své klávesnice Magic Keyboard, která by s sebou mohla přinést podporu pro dotykový proužek Touch Bar a čtečku otisků prstů Touch ID.

macbookpro_touchbar_smajly

Apple se o jejím uvedení na trh údajně rozhodne dle úspěšnosti nového MacBooku Pro, který rovněž disponuje novým Touch Barem. V případě implementace nových funkcí je však nutné očekávat zvýšení prodejní ceny. Aktuálně prodávaná verze Magic Keyboard stojí 2 990 Kč, u nové verze bychom se mohli dočkat i ceny dvojnásobné; ostatně už u nového MacBooku Pro si Apple za tuto technologii nechává náležitě zaplatit.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Nůůůďo… :)

 2. No nevím, to by dost srazilo výdrž na aku….

 3. Nevím, rozhodně jsem tomu aspoň zatím na chuť nějak nepřišel. Jediná výhoda je asi TouchID, jinak je to takové dost otravné, klávesnice má fyzickou odezvu, proužek je dotykový, je to asi takové, jako když vyměníte smartphone, který má středové tlačítko pod displejem fyzické (Apple, Samsung) za něco, co je má na displeji. To je taky o zvyku, na to mačkáte jak o život, přitom to není třeba, tahle schizofrenie je u nových proček na denním pořádku. Osobně bych více ocenil, kdyby nová Magic Keyboard měla podsvícení, do té doby, co se dá dobíjet je mi jedno, jestli se bude dobíjet za měsíc či tři, lightning od iPadu se mi na stole válí pořád, takže není problém ho píchnout i do klávesnice.

  • Samozřejmě OD té doby

  • Asi máš na mysli mechanické:) Já mám senzorová fyzická tlačítka pod displejem a není jediný rozdíl oproti virtuálním na displeji. Reagují stejně.
   Nicméně Apple u aktuálního iPhone již nemá mechanické tlačítko, ale tlakové a je zde opět obdobná analogie užívání vs virtuální na displeji. Senzorová funkčnost je pak zachována.
   Ano, Samsung je prozatím u mechanického Home čudlu, uvidíme jak dlouho.

   • Díky za poučení. Nicméně je hlavní, že všichni víme, jak to bylo myšleno, řekl jsem to tedy nesprávně. K iPhonu 7, ten, jak píšeš využívá Force Touch, což mi přijde jako super věc, protože se tlačítko nemůže unavit :)

   • Martin (neregistrovaný)

    A kdo to je to vsichni?Ty Menty a tvych dalsich deset prezdívek?Zalez do nory podvodnicku.

   • Jojo hlupáčku, určitě to tak je, já jsem ale narozdíl od tebe registrovaný, tak si běž trollit někam na písek, to spíš ty tady píšeš pod každym článkem pod jinym jménem. Je docela škoda, že redakce nezakázala tenkrát neregistrovaným komentovat články.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel