TikTok testuje novinku. Cílem je zkvalitnit diskuze pod příspěvky

TikTok cover

Sociální síť TikTok se mezi mladými stala doslova hitem. Krátká videa nabízí rychle konzumovatelný obsah, který nevyžaduje velkou pozornost diváka, a některým tvůrcům umožnila stát se hvězdami doslova přes noc. Nyní se služba začala zaměřovat na vylepšení komentářů, pro které testuje novou funkci v podobě tlačítka „to se mi nelíbí“.

tiktok
Tlačítko „to se mi nelíbí“ se z videí rozšířilo také do komentářové sekce TikToku

To umožní označovat konkrétní komentáře, které jsou podle názoru uživatele „nevhodné či irelevantní“, přičemž udělení „to se mi nelíbí“ nebude viditelné pro ostatní. „Tato zpětná vazba od komunity se přidá k řadě nástrojů, které již používáme, abychom pomohli udržet sekci komentářů neustále relevantní,“ stojí v blogovém příspěvku TikToku.

Uživatelé mladé sociální sítě mohou už nyní označovat videa pomocí tlačítka „to se mi nelíbí“, aby službu upozornili, že je konkrétní druh obsahu nezajímá. Možnost udělit negativní reakci komentáři se přidá k možnosti nahlásit závadný obsah pro porušení pravidel komunity. Společnost rovněž experimentuje s možnostmi jako filtrování komentářů, hromadné blokování či mazání tvůrců, kteří obdrží velké množství negativních ohlasů. Jestli se tyto novinky dostanou i do aplikace, to se ukáže v následujících týdnech.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku