Domů » Články » Testujeme Vodafone Smart Tab 10: Levný tablet se slušnou výbavou

Testujeme Vodafone Smart Tab 10: Levný tablet se slušnou výbavou

V redakci už několik dní testujeme nový tablet Smart Tab 10, který u nás prodává Vodafone. Hardware je sympatický, cena také, jen reakce občas nejsou úplně plynulé.

Vodafone na začátku roku 2012 přidal do své nabídky tabletů i desetipalcovou verzi brandovaného Smart Tabu, který pro něj vyrábí čínská společnost ZTE. Původní 7″ verzi tak přibyl parťák a oba mohou útočit na iPad a podobná zařízení.

- - -

Vodafone Smart Tab 10 je dodávám v poměrně veliké krabici, kde najdeme samotný přístroj s kompletním příslušenstvím, jenž se skládá z adaptéru do zásuvky, USB kabelu pro synchronizaci s PC a nabíjení, příručky pro rychlý start, klasických sluchátek a neoprenového obalu, který má za úkol chránit tablet na cestách. Poslední položka v příslušenství mne velice potěšila, neboť podobné obaly jsou vždy velkým plus. 

- - -

Po vybalení tabletu z krabice přišel čas na první dojem. Ten je vskutku dobrý a až na váhu zařízení se přístroj dobře drží v rukou. Váha je zde pro mne opravdu trochu problém, neboť necelých 700 gramů udělá své a při delším podpírání tabletu, například v posteli, začínají bolet ruce. Na přední straně samozřejmě najdeme 10″ dotykový displej s rozlišením 1280 x 800 px, bez jakýchkoli hardwarových tlačítek. Nad displejem se nachází pouze 2Mpx kamerka pro videohovory, jinak je to z přední strany opravdu vše. 

- - -

Zadní stranu okupuje 5Mpx fotoaparát, bohužel bez přisvětlovací diody, avšak s automatickým ostřením. Na bočních stranách najdeme tlačítko pro vypnutí/zapnutí, dvojici kláves pro regulaci hlasitosti, konektor pro synchronizaci/napájení a dva sloty – na microSD karty a SIM kartu. Aby byl výčet stran kompletní, musím zmínit dvojici reproduktorů. 

- - -

V útrobách zařízení tepe dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255T taktovaný na 1,3 GHz, což by v kombinaci s Androidem 3.2 mělo zaručit opravdu plynulý chod systému i při větší zátěži. Jestli tomu tak opravdu je, se dozvíte v připravované recenzi, která na SmartManii vyjde v nejbližší době. Po prvních dnech testování mám ale z rychlosti trochu rozporuplné dojmy a reakce systému nejsou občas úplně ideální – prostor pro optimalizaci zde určitě ještě je. V recenzi se dále zaměříme na předinstalované aplikace, které Vodafone zvýhodňuje, na datové přenosy, které jsou díky slotu na SIM kartu v tabletu samozřejmostí a také na celkovou konstrukci a výdrž. 

Vodafone Smart Tab 10 nabízí za velmi slušnou cenu zajímavé specifikace – dvoujádrový procesor, 10″ displej s vysokým rozlišením, relativně nový systém Android 3.2 a tak dále. U ceny záleží na tarifu, ale nejlevněji lze tablet koupit za 4 377 Kč, a to při MMP 2 177 Kč). Budou tyto elementy výkon/cena zaručovat úspěch na trhu s tablety? To se dozvíte v recenzi, kde Smart Tab 10 pořádně proklepneme.

- - -

Martin Prokop

8 komentářů

 1. kuca1982 (neregistrovaný)

  Jen blázen dá za tohle 9000,- Kč :-). Radši přihodim 2000,- a koupim třeba iPad…

 2. captain (neregistrovaný)

  iPad, takovou „ovcovinu“ ani kdyby byl jediný na světě! Kam se iOS hrabe na Androida?! Diky, uzavrena platforma ne!

  • Ale prosím tě, tak se s námi poděl přínosy pro tebe u „otevřené“ platformy:-)

  • Nějaký konkrétní příklad, v čem je to zrovna u tabletu výhoda?

   Mám dojem, že prodeje tabletů s Androidem vám zrovna nedávají za pravdu.

 3. kuca1982 (neregistrovaný)

  Také nejsem zrovna iNakloněn, ale to jen kvůli cenové politice Applu. Chtít za 3,5″ mobil 14000,- mi přijde úsměvné… To ale v případě iPadu neplatí. Ten je zcela konkurenceschopný.

  Osahal jsem si v obchodu Samsung Galaxy Tab 10,1 a i těch pár minut stačilo, abych poznal, že budu muset vybrat mezi iOS a W8…

  • tomas (neregistrovaný)

   jj, pak se prihlas az si neprehrajes tak tretinu stranek na netu kvuli absenci flashe, neotevres zip a nasel bych dalsi ficurky. ja jsem bral ipad1 3g kvuli praci protoze nemohu mit v ofisu kameru. ale kdyby byl v dobe kdy jsem ho porizoval kindle fire, tak na 110% koupim kindle a k tomu wifi to 3g router. ta uzavrenost applu me stve.

  • kuca1982 (neregistrovaný)

   tomas (neregistrovaný): Chápu, že pro někoho je flash důležitý. Já bych ho v tabletu ale nepostrádal. Flash video moc „neprovozuju“. Aplikace pro Youtube v iPadu je ne?

   A proč bych měl v iPadu otevírat nejakej zip? :-). Já chci prachsprostě konzumovat ten obsah. Web, emaily, IM, FCB, hry, občas filmy, flightradar24 atd.

   Prostě jen stahovat (zaplatit si) aplikace a hry. Nic víc řešit nechci, v ničem se vrtat. Toho mam plný zuby z PC a androida :-)

 4. mobilx (neregistrovaný)

  Are you talking about this device ?[odkaz]

  Technické parametry are not correct.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).