TOPlist

Testujeme Vodafone Smart Tab 10: Levný tablet se slušnou výbavou

V redakci už několik dní testujeme nový tablet Smart Tab 10, který u nás prodává Vodafone. Hardware je sympatický, cena také, jen reakce občas nejsou úplně plynulé.

Vodafone na začátku roku 2012 přidal do své nabídky tabletů i desetipalcovou verzi brandovaného Smart Tabu, který pro něj vyrábí čínská společnost ZTE. Původní 7″ verzi tak přibyl parťák a oba mohou útočit na iPad a podobná zařízení.

- - -

Vodafone Smart Tab 10 je dodávám v poměrně veliké krabici, kde najdeme samotný přístroj s kompletním příslušenstvím, jenž se skládá z adaptéru do zásuvky, USB kabelu pro synchronizaci s PC a nabíjení, příručky pro rychlý start, klasických sluchátek a neoprenového obalu, který má za úkol chránit tablet na cestách. Poslední položka v příslušenství mne velice potěšila, neboť podobné obaly jsou vždy velkým plus. 

- - -

Po vybalení tabletu z krabice přišel čas na první dojem. Ten je vskutku dobrý a až na váhu zařízení se přístroj dobře drží v rukou. Váha je zde pro mne opravdu trochu problém, neboť necelých 700 gramů udělá své a při delším podpírání tabletu, například v posteli, začínají bolet ruce. Na přední straně samozřejmě najdeme 10″ dotykový displej s rozlišením 1280 x 800 px, bez jakýchkoli hardwarových tlačítek. Nad displejem se nachází pouze 2Mpx kamerka pro videohovory, jinak je to z přední strany opravdu vše. 

- - -

Zadní stranu okupuje 5Mpx fotoaparát, bohužel bez přisvětlovací diody, avšak s automatickým ostřením. Na bočních stranách najdeme tlačítko pro vypnutí/zapnutí, dvojici kláves pro regulaci hlasitosti, konektor pro synchronizaci/napájení a dva sloty – na microSD karty a SIM kartu. Aby byl výčet stran kompletní, musím zmínit dvojici reproduktorů. 

- - -

V útrobách zařízení tepe dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255T taktovaný na 1,3 GHz, což by v kombinaci s Androidem 3.2 mělo zaručit opravdu plynulý chod systému i při větší zátěži. Jestli tomu tak opravdu je, se dozvíte v připravované recenzi, která na SmartManii vyjde v nejbližší době. Po prvních dnech testování mám ale z rychlosti trochu rozporuplné dojmy a reakce systému nejsou občas úplně ideální – prostor pro optimalizaci zde určitě ještě je. V recenzi se dále zaměříme na předinstalované aplikace, které Vodafone zvýhodňuje, na datové přenosy, které jsou díky slotu na SIM kartu v tabletu samozřejmostí a také na celkovou konstrukci a výdrž. 

Vodafone Smart Tab 10 nabízí za velmi slušnou cenu zajímavé specifikace – dvoujádrový procesor, 10″ displej s vysokým rozlišením, relativně nový systém Android 3.2 a tak dále. U ceny záleží na tarifu, ale nejlevněji lze tablet koupit za 4 377 Kč, a to při MMP 2 177 Kč). Budou tyto elementy výkon/cena zaručovat úspěch na trhu s tablety? To se dozvíte v recenzi, kde Smart Tab 10 pořádně proklepneme.

- - -

Autor článku Martin Prokop
Martin Prokop

Kapitoly článku