Domů » Bleskovky » Testoval úplně první iPhone, a nyní vyzkoušel nejnovější iPhone X. Jaké jsou jeho dojmy?

Testoval úplně první iPhone, a nyní vyzkoušel nejnovější iPhone X. Jaké jsou jeho dojmy?

iPhone X se k nám do redakce dostane už tento pátek, pár zahraničních redaktorů již ale mělo možnost si žhavé jablko otestovat s předstihem. Mezi nimi je i Steven Levy ze serveru Wired, který byl jedním ze čtyř prvních testujících prvního iPhonu. Jaké dojmy na něj iPhone X udělal, popsal ve svém článku.

iPhone X: recenze

Kino v telefonní budce

Levy na iPhonu X obdivuje obrovský displej, který je větší než u dosavadních „pluskových“ iPhonů, přitom je telefon jen o málo větší než klasický iPhone se 4,7″ displejem; metaforicky se údajně jedná o kino v telefonní budce. Výřez v horní části displeje Levy však komentuje slovy „Co by na to Steve Jobs řekl?“, neboť se jedná o rušivý element, který může připomínat situaci, kdy sledujete divadelní hru, a ve vašem zorném poli sedí někdo s vysokými vlasy. Prý se ale nad tímto rozptýlením nakonec dá mávnout rukou.

Problém ani nečiní odstranění legendárního domovského tlačítka, neboť gesta, která jej softwarově nahrazují, jsou velmi intuitivní. Problém však nastává, pokud iPhone X střídáte s iPadem a začnete domovské tlačítko ignorovat na něm – na tabletu stejná gesta (např. k přepínání aplikací) nefungují, stejně tak se iPad neodemkne pouhým naskenováním obličeje.

Jeden z prvních unboxingů iPhone X

Face ID vyžaduje oční kontakt

A když už je řeč o skenování obličeje, technologie Face ID je prý velmi bezpečná a není možné ji ošálit, např. jiným obličejem či fotografií. Bohužel telefon iPhone X je prý závislý na očním kontaktu, a pokud mu jej neposkytnete, odmítne se odemknout. Jistota při odemykání tak zřejmě nebude tak vysoká, jako u Touch ID. Příjemná je ale funkce, zobrazení notifikací pouze v případě rozpoznání obličeje majitele.

Co se Applu také povedlo, je fotoaparát; Levy si pochvaluje ostré a jasné snímky, a to i ze sekundárního fotoaparátu. Povedený je i prý portrétní režim pro selfies a Apple zapracoval i na výdrži akumulátoru, který vydrží déle než v případě iPhone 7. Autor textu však zatím nenašel důvod, proč si domů pořizovat bezdrátovou podložku.

iPhone X Hands-on Experience | Something New!

Jedno z prvních hands-on videí iPhonu X

Budoucnost ukáže

Steven Levy nakonec ve svém prvním pohledu iPhone X chválí, protože se prý jedná o telefon další dekády. Kromě toho, že má celoplošný displej, přišel o mechanická tlačítka a dostal bezdrátové dobíjení, jedná se o produkt, na který se bude vzpomínat jako zařízení, jenž by mohlo odstartovat novou vlnu aplikací, které pomohou učinit technologii neviditelnou. iPhone X by se mohl stát stejnou revolucí, jakou byl iPhone první generace, nejprve však musí vývojáři zcela odemknout jeho potenciál, který tkví ve strojovém učení, umělé inteligenci, rozpoznávání obličeje, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments