Domů » Bleskovky » Tesla nakoupila nové obrazové snímače od Samsungu. Dá za ně půl miliardy dolarů

Tesla nakoupila nové obrazové snímače od Samsungu. Dá za ně půl miliardy dolarů

Samsung odhalil nový obrazový snímač ISOCELL Auto 4AC, který (jak již název napovídá) není určen do smartphonů, ale do automobilů. Jedná se o vůbec první fotosenzor korejského výrobce s tímto zaměřením, přičemž se počítá s tím, že jej automobilky nasadí na pozici couvací kamery, u pokročilejších systémů se může stát součástí 360° parkovacích kamer.

Samsung 1

Samsung ISOCELL Auto 4AC: navržen pro automobily

Fotosnímač ISOCELL Auto 4AC disponuje několika novými technologiemi, které jsou ušité na míru právě automobilům. Technologie CornerPixel například kombinuje informace ze dvou fotodiod (jedna o velikosti 3 mikrony, druhá o velikosti 1 mikron), přičemž každá z nich pracuje s jinou expozicí. Díky tomu se dokáže lépe a hlavně rychleji přizpůsobit změnám intenzity okolního světla. Toto řešení také poskytuje vysoký dynamický rozsah, malé pohybové rozostření a v neposlední řadě snižuje míru blikání LED světel z okolních automobilů nebo pouličního osvětlení.

Samsung 2

Snímač jako takový má velikost 1/3,7“ a disponuje nízkým rozlišením 1,3 Mpx (1280 × 960 pixelů). Dokáže pracovat v širokém teplotním rozsahu -40 až +125 °C, čímž splňuje požadavky 2. stupně AEC-Q100. Samsung již začal nový senzor sériově vyrábět, přičemž podle serveru Korea Economic Daily má být prvním zákazníkem přední americký výrobce elektromobilů, který se Samsungem uzavřel kontrakt v hodnotě 436 milionů USD. Není těžké odhadnout, že tím zákazníkem je společnost Tesla, která by údajně mohla technologii od Samsungu využít ve svém elektromobilu Tesla Cybertruck; v něm by právě řešení od Samsungu mohlo nahradit tradiční zpětná zrcátka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).