Těšili jste se na nové BlackBerry? Tahle zpráva vás nepotěší

Kanadská společnost BlackBerry již několik let žádný smartphone nevyrábí – poslední modely této značky vyráběla čínská firma TCL na základě licence. Poslední telefon vzniklý z tohoto spojení byl představen v roce 2018, o dva roky později pak licenční smlouva vypršela a nad telefony značky BlackBerry se zavřela voda. Loni si práva na používání značky zaplatila společnost OnwardMobility a slíbila příchod nového telefonu BlackBerry s hardwarovou klávesnicí, jenže…

Letos s novinkou od BlackBerry raději nepočítejte

Znovuzrození značky BlackBerry na mobilních telefonech se mělo odehrát v loňském roce, avšak firma OnwardMobility kvůli pandemii COVID-19 svým slibům nedostála. Na začátku letošního roku jsme byli ujištěni, že se jedná pouze o zpoždění a že nový telefon BlackBerry uvidíme už letos, ovšem nové skutečnosti tomu moc nenasvědčují.

blackberry

Zakladatel webové stránky CrackBerry Kevin Michaluk na diskuzním fóru prozradil zákulisní informace o tom, že projekt nového smartphonu BlackBerry je mrtev. Informace pocházejí z více zdrojů, v podstatě se pouze čeká na oficiální oznámení OnwardMobility. Firma prý měla skutečně s telefony BlackBerry čisté úmysly a vyvinula skutečné úsilí k oživení legendární značky, ale věci se nehýbaly jak měly.

Podle zprávy serveru AndroidPolice bylo posledním hřebíčkem do rakve projektu zrušení licence ze strany BlackBerry – kanadská firma údajně touží smazat ze sebe nálepku výrobce mobilních telefonů. Tato zpráva má patrně souvislost s lednovým výprodejem patentů, které společnost BlackBerry prodala za 600 milionů dolarů firmě Catapult IP.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku