Domů » Bleskovky » Tenhle šťastlivec už má doma nejvýkonnější procesor Alder Lake. Intel jej přitom stále oficiálně nepředstavil

Tenhle šťastlivec už má doma nejvýkonnější procesor Alder Lake. Intel jej přitom stále oficiálně nepředstavil

Procesor Intel Core i9-12900K má být vlajkovou lodí nové řady čipů Alder Lake. Ta by snad mohla opět zatopit AMD a Intel vynést na lepší světlo, než v kterém se nachází nyní. Ačkoliv na oficiální představení tohoto procesoru si ještě budeme muset počkat, jednomu z prodejců se podařilo jej prodat zákazníkovi.

intelcorei9 alder lake
Nový procesor i9-12900K

Informace o tomto kuriózním obchodu se objevila na sociální síti Reddit. Zákazníkovi se podařilo zakoupit dva kusy těchto procesorů, každý za cenu 610 USD (něco přes 13 000 Kč bez DPH).

Ačkoliv je to kuriózní, není to poprvé. Už u procesorů Rocket Lake jsme se dočkali nečekaných prodejů téměř měsíc před oficiálním uvedením na trh. S podobnými trablemi má ale zkušenosti například i značka DJI.

Na Redditu se objevily i fotografie procesoru Core i9-12900K v originálním obalu. Na krabici ale nejsou uvedeny žádné detailní informace ohledně frekvence nebo počtu jader. Zároveň v prodeji zatím nejsou ani základní desky Z690, bez které je procesor k ničemu, a není tedy možné zveřejnit ani žádné benchmarky.

CPU Jumpstory
Ilustrační obrázek

Nová řada procesorů Alder Lake by měla být představena ještě v průběhu tohoto měsíce. Díky hybridní architektuře se dočkáme kombinace výkonných i efektivních jader x86. Můžeme se také těšit na podporu DDR5, PCIe Gen 5, Thunderbolt 4 nebo Wi-Fi 6E.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

6 komentářů

  1. Šťastlivec? No, pokud to chtěl do sbírky…

  2. Stejně se vývojáři na Big.Little na desktopu vykašlou. Cena DDR5 paměti (navíc s vysokým časováním, které ho spíš budou brzdit) a drahé extra desky na tohle a ještě k tomu spotřeba Alder Laku z toho dělá vážně sběratelský kus jako FX 9590. Pár nadšenců si ho koupí proč ne jinak je to vyhození peněz.

    • Je to vývoj, DDR5, PCI E 4.0. A když na to nemáš, tak si to nekoupíš.

      Dokud tady nebudou testy daného CPU a srovnání s AMD, tak všechno je jen akademická diskuze…..

  3. testy uz udajne su a vyzera to ze M1max sa musi poklonit

  4. Pěkná idocije,hovadina a blbost .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).