Téměř jisté: Android O bude mít číslo 8.0

Nová verze operačního systému Android, která je zatím známa pod vývojovým označením O, s největší pravděpodobností ponese číslo 8.0. Oficiálně to zatím potvrzené není a stejně tak není s jistotou zřejmé, po jaké cukrovince dostane pojmenování, ale vše nasvědčuje tomu, že se budeme setkávat s názvem Android 8.0 Oreo.

Android 8.0 Oreo

Právě číslovku 8.0 potvrzuje několik indícií. Například během keynote na vývojářské konferenci Google I/O se na několika screenshotech objevil čas 8:00. Komunita na XDA-Developers zase prozkoumala poslední verze APK souborů aplikací Google Fotky a Google Pass, kde je opět uveden odkaz na verzi Androidu 8.0.

Odkaz na Android 8.0 v nejnovějším APK aplikace Google Fotky

Android O: na jaké novinky se můžeme těšit?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

 1. TimeSplitter (neregistrovaný)

  No to je mi prekvapko, ze po Droidech 1 az 7, kdy od verze 5.x se slovni nazev zmenil vzdy az pri povyseni na 6.x, 7.x, prijde Droid 8,to by fakt nikdo necekal… Se v te redakci asi hodne nudite co? :)

 2. Nougat je 7 tak oreo nebo jak se jmenuje, bude 8, google v tom má rad a je to přehledné.
  Popravdě jiné číslo jsem nečekal, někdo jiný ano?

  • Roman (neregistrovaný)

   Jo, ale tohle platí pouze od verze 5. Do verze 4.x to tak bohužel nebylo a během čtyřky se vystřídaly hned tři verze: ICS, Jelly Bean a Kit-Kat. Vlastně, stejně tak i 2.x měla tři verze. Takže kdo zná trochu víc historii vývoje už si tak jist třeba není.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *