Domů » Bleskovky » Telefony Alcatel vydělávají peníze Nokii: jak je to možné?

Telefony Alcatel vydělávají peníze Nokii: jak je to možné?

Společnost Nokia v roce 2014 prodala svoji mobilní divizi Microsoftu, a za utržené peníze si o rok později koupila francouzského poskytovatele síťové infrastruktury Alcatel-Lucent (více informací). Tím se stala nejen významným konkurentem Huawei, Ericssonu a dalších síťových hráčů, ale jak bylo nově objeveno, s tímto nákupem zároveň získala značku Alcatel pro použití na mobilních telefonech a tabletech.

nokia-alcatel

Ty vyrábí již dlouhou dobu čínská společnost TLC, málokdo však doteď věděl, že licenci si pronajímá od finské Nokie. Podle informací, které jako první získal server Nokiamob, má Nokia na využívání značky Alcatel licenci do roku 2024.


alcatel-brand-statement-nokia-to-nokiamob

Přestože Nokia v současné době žádné telefony nevyrábí, patří jí dvě mobilní značky – vlastní brand Nokia, s nímž aktuálně hospodaří společnost HMD Mobile Oy, a Alcatel, s nímž zase pracuje společnost TCL. Ta vyrábí i smartphony BlackBerry, ale to už je zase jiná písnička.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martinshaman
Uživatel
Martinshaman

..dobu čínská společnost TLC: Tady někdo sleduje Wrestling :-D

luky
Anonym
luky

Popravdě to slysim prvně že si TCL znackuba pronajímá od finské Nokie…Ale potom co koupila Alcatel-Lucent to dává smysl.