Cena:

Telefony Alcatel vydělávají peníze Nokii: jak je to možné?

Společnost Nokia v roce 2014 prodala svoji mobilní divizi Microsoftu, a za utržené peníze si o rok později koupila francouzského poskytovatele síťové infrastruktury Alcatel-Lucent (více informací). Tím se stala nejen významným konkurentem Huawei, Ericssonu a dalších síťových hráčů, ale jak bylo nově objeveno, s tímto nákupem zároveň získala značku Alcatel pro použití na mobilních telefonech a tabletech.

nokia-alcatel

Ty vyrábí již dlouhou dobu čínská společnost TLC, málokdo však doteď věděl, že licenci si pronajímá od finské Nokie. Podle informací, které jako první získal server Nokiamob, má Nokia na využívání značky Alcatel licenci do roku 2024.

alcatel-brand-statement-nokia-to-nokiamob

Přestože Nokia v současné době žádné telefony nevyrábí, patří jí dvě mobilní značky – vlastní brand Nokia, s nímž aktuálně hospodaří společnost HMD Mobile Oy, a Alcatel, s nímž zase pracuje společnost TCL. Ta vyrábí i smartphony BlackBerry, ale to už je zase jiná písnička.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.