Domů » Bleskovky » Telefone, vypni se! Asistent Google dostane v Androidu 12 novou funkci

Telefone, vypni se! Asistent Google dostane v Androidu 12 novou funkci

Při představení nové verze Androidu s číslovkou 12 se veškerá pozornost strhla na nový designový jazyk Material You. Výraznou proměnou funkčnosti ale projde také vypínací tlačítko. Až doposud jsme byli zvyklí, že podržení vypínacího tlačítka vyvolá nabídku s možností vypnutí či restartování telefonu. V Androidu 12 nicméně dlouhý stisk vyvolá hlasového asistenta Googlu.

Asistent dostane novou funkci

Známou nabídku pro vypnutí vyvoláte stiskem vypínacího tlačítka a tlačítka pro snížení hlasitosti. Google si je nicméně vědom nepraktické a neintuitivní kombinace, proto v Asistentovi povolil funkci, kterou až dosud neměl ve svém repertoáru. Po vyvolání Asistenta a vyřčení příkazu „Turn off my phone“ se zařízení s Androidem vypne, což je pro virtuálního společníka novinka.

assistant
Vypnout telefon budete moci pomocí hlasového příkazu

S touto funkcí se Google pravděpodobně snaží o větší využití Asistenta v chytrém telefonu. S jeho pomocí můžete už nyní ovládat spoustu funkcí zařízení, od vypnutí či zapnutí Bluetooth až po pořízení snímku včetně nastavení časové spouště.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).