Domů » Bleskovky » Telefon záchranářem: Lumia 520 zachránila život brazilskému policistovi

Telefon záchranářem: Lumia 520 zachránila život brazilskému policistovi

Nokia Lumia 520 získala díky skvělému poměru ceny & výkonu operačnímu systému Windows Phone spoustu nových uživatelů a mezi ně se řadil také policista z brazilského Sao Paula, kterého jeho Lumia 520 doslova zachránila život. Muž jel navštívit své rodiče, avšak při příjezdu zjistil, že do jejich domu vtrhli dva zločinci a jeho matku s otcem si vzali jako rukojmí. Po policistovi jeden z kriminálníků následně dvakrát vystřelil, přičemž jedna kulka jej minula a druhá se zastavila o Lumii umístěnou v zadní kapse kalhot.


Takhle dopadla Lumia 520 po zasáhu kulkou. Video reportáž si můžete prohlédnout zde.

Kriminálníkům se sice podařilo uprchnout, důležitější ovšem je, že nikdo nepřišel ke zranění. Samotný telefon je, jak vidno z fotografie, v křemíkovém nebi, jeho majitel je ale naštěstí v pořádku. Podobných případů se událo již více, namátkou zmiňme třeba případ, kdy HTC Evo 3D umístěné v náprsní kapse zachránilo život majiteli čerpací stanice poté, co lupič vystřelil přímo na jeho hrudník.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

23 komentářů

 1. Radeczek (neregistrovaný)

  Takže mu nezachránila život, ale prdel :)

 2. Johny (neregistrovaný)

  to po něm střílel ze vzduchovky, ne?

 3. Zachránila život? Zachránila ho od střelného zranění, které by ho MOHLO ohrozit na životě. Ale že by mu zachránila život? S takovou jistotou bych to netvrdil…

  • kraken (neregistrovaný)

   Zachránila mu život? Pravdepodobne aj áno. Vieš koľko krvi a organov sa nachádza v oblasti pánvy???

  • Rozhodně méně než na břiše, hlavě nebo hrudníku ;-)

  • kraken (neregistrovaný)

   Si na omyle. V panve je toľko krvi že by si do 5 minút vykrvácal. Ale to je už jedno mal šťastie tak či tak.

 4. lister0 (neregistrovaný)

  No, to je hodně naivní představa. Kulka byt z pistole by telefonem prošla jako nuz máslem.

  • Johny (neregistrovaný)

   přesně

  • Vedle jak ta jedle. Záleží na ráži. PS.: Můžete mi poslat odkaz na pistoli, co střílí kulky? Takovou jsem ještě neviděl.

  • Pozor, Johny je nyní odborníkem nejenom na grafiku, ale i na zbraně a balistiku!

   Záleží na ráži, typu munice, vzdálenosti, úhlu dopadu atd. …

  • Johny (neregistrovaný)

   Chmeldas: [odkaz]

   Jinak chmeldas, slovem kulka se v češtině běžně označuje nejen kule, ale i projektil samotný. Proto máme například slovo „kulomet“, který nestřílí už dávno kule. Stejně tak se běžně používá v literatuře ve spojení jako „prohnal si kulku hlavou“ apod.

   mceza: hlavně že ty si odborník. Radši drž hubu ;-)

  • Tak urcite to nebola 7.62 :D kludne to mohla byt dajaka malorazka alebo odrazena

  • JOHNY: Slovem kulka se bezne oznacuje varle, ale klidne me o zbranich a strelivu poucuj dal. Rad se dozvim neco noveho. Treba to o perkusnim kulometu je strasne zajimavy! :D A ten odkaz… Vylozene nadherna pistole ;)

  • Johny (neregistrovaný)

   Chmeldas: kde mluvím o kulometu jako o perkusním? Myslím, že jsem napsal „dávno nestřílí kule“ ale o perkusu nic :-/ Kule je podle mě střela kulovitého tvaru, která není brok. A klidně to může být projektil. U prvních kulometů se používaly nábojnice, které měly normální kulovou střelu uvnitř. Zjisti si to, chytráku. Jinak ano, je to pistole, budu rád, když mi sem napíšeš definici pistole. Pak se o tom můžem bavit dál, stejně tak jako definici kulky, nevím, že by to bylo někde stanoveno jinak, než jazykově. V zákoně se mluví o střelách, projektilech či kulích (a kulovém střelivu potažmo nábojích), nikdy ne o kulkách. To je pouze češtinářský obrat. Řešilo se to milionkrát na fórech a vždy to tak bude, ať se to lidem jako ty líbí nebo ne ;-) Naučte se žít se svým jazykem.

  • Johny (neregistrovaný)

   Uf, teď jsem do toho dal víc zmatku než pořádku… Jebat na to, nehodlam tu rozebírat co je kule, kulka a kulový náboj a z hlediska jazykového, právního a zažitého. Kdo to ví to ví, kdo neví, ať drží klapačku nebo si to nastuduje.

  • Johny (neregistrovaný)

   Nic to nemění na tom, že pistole jsou i perkusní kolty. Stejně tak to nic nemění na tom, že staré kulomety střileli kule ve smyslu kuličky.

  • Johny (neregistrovaný)

   Neumim španělsky, ale z toho videa to vypadá, že střela proletěla nějakejma ocelovejma dveřma a z nich to teprve šlo do něj. Takže pravděpodobně by mu to udělalo maximálně tak modřinu :D Což je patrné i na tom poškození telefonu. Jinak myslim, že i flobertka by rozjebala ten telefon víc :D A asi taky jo :D [odkaz]

  • myšák (neregistrovaný)

   Myslím, že z hlediska jazykového, právního i zažitého, kulomety STŘÍLELY. Kdo to neví, ať si to nastuduje, nebo drží klapačku.

  • :D :D :D To se ti Myšáku povedlo :D Johny je odborník na všechno – nejenom na grafiku a balistiku, ale rád tu poučuje o funkcionalitách a jiných „důležitých“ věcech.

   To, že je mimo ukazuje i fakt, že sem dává jakési video, kde se úplně jinou zbraní střílí do telefonu zcela jiné konstrukce a z úplně jiných materiálů…

  • JOHNY: Ano opravdový odborník na vše… :D Dovolím si citovat:“Proto máme například slovo „kulomet“, který nestřílí už dávno kule.“ V téhle větě jsi se o perkusním kulometu zmínil. Bohužel nejstarším kulometem je Gatling gun a ten kule nikdy nestřílel. Kule totiž střílí jedině perkusní zbraně. V odkazu je REVOLVER a ne pistole! Když něco nevíš, tak to neznamená, že to neexistuje :D Řiď se svým doporučením, drž klapačku a uč se. Aspoň ze sebe nebudeš dál dělat blbce. Všechny ty pojmy, které si vykládáš po svém a przníš je, mají pevné definice a jednoznačný význam. Větou:“Nic to nemění na tom, že pistole jsou i perkusní kolty.“ jsi to totálně zabil :D O zbraních, střelivu, příslušných zákonech a vyhláškách nevíš vůbec nic proto s tebou nemá cenu diskutovat.

   PS.: Aby jsi neřekl, že jsem na tebe zlý, tak odpověď na otázku ohledně definice pistole a revolveru je ukrytá v otázce číslo 404 a 405. Hledej šmudlo :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).