Telefon místo pravítka. Aplikace Google Measure je dostupná pro telefony s podporou ARCore

Jednou z větších novinek chystaného iOS 12 je aplikace Measure, tedy virtuální pravítko pro měření vzdáleností a ploch v rozšířené realitě.

iOS 12 oficiálně: přehled novinek a vylepšení

Podobnou funkci má delší dobu i Google, doteď však byla dostupná pouze pro telefony s podporou technologie Tango. Tu však Google loni „zařízl“ ve prospěch platformy ARCore, která nevyžaduje žádný speciální hardware a je dostupná i na běžných telefonech. A právě pro ně Google připravil druhou generaci aplikace Measure.

S její pomocí stačí skrze fotoaparát namířit na dva body v prostoru a na displeji telefonu se objeví údaj o vzdálenosti mezi nimi. Pochopitelně nejde o přesná čísla na milimetry, ale pro orientační představu může aplikace posloužit víc než dobře. Pro nejlepší výsledky je výhodou dobře osvětlené prostředí.

Google Measure bude fungovat na všech telefonech s podporou ARCore, jejich stále se zvětšující seznam naleznete na stránkách Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. anawarr (neregistrovaný)

    Stáhl jsem to do Samsung S9 (oficiální CZ) a nepracuje mi to. Jak donutím telefon měřit? Apk otevřu, zakroužím, prostor se vytečkuje, naskočí horizont a vertikální měření a to je vše. dál to nic nedělá.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel