TCL Nxtwear Air: stylové brýle, které nahradí vaše domácí kino

tcl nxtwear

Společnost TCL na veletrh CES přivezla několik zajímavých produktů, mezi nimi i brýle Nxtwear Air. Jedná se o přímého pokračovatele brýlí Nxtwear G, které výrobce poslal na velkou odtučňovací kúru – mezigeneračně došlo ke snížení hmotnosti o třetinu na 75 gramů.

TCL Nxtwear Air nahradí vaše domácí kino

Brýle TCL Nxtwear Air nejsou určeny pro každodenní nošení a promítání virtuálních objektů do reality, jejich kouzlo tkví úplně v něčem jiném. Tyto brýle slouží jako přenosný monitor, takže je využijete především k promítání videoobsahu, ať už v domácích podmínkách, nebo při dlouhých přesunech vlakem, letadlem či autobusem.

TCL slibuje, že tyto brýle vám poskytnou stejný zážitek jako 140“ obrazovka sledovaná ze vzdálenosti 4 metrů. Brýle obsahují dvojici microLED displejů s Full HD rozlišením, které mají zajistit pozorovací úhel 47°. Displeje běží ve snímkové frekvenci 60 Hz a podporují přehrávání 3D obsahu.

tcl nxtwear black

Kromě videa můžete brýle použít i pro hraní her, stačí je připojit skrze USB-C port k jakémukoliv zařízení s výstupem DisplayPort. V brýlích je zabudován akcelerometr a gyroskop, takže podporované hry dokáží zaregistrovat jakýkoliv pohyb hlavou. Hry lze také ovládat skrze připojený Bluetooth ovladač.CES 2022 Las VegasNepřehlédněte

Dnes začíná veletrh CES. Máme pro vás aktuální zpravodajství přímo z Las Vegas

Díky vestavěným reproduktorům si můžete užít i prostorový zvuk, ovšem pokud nechcete vyrušovat spolucestující a spolubydlící, bude rozumnějším řešením použití sluchátek. Díky vyměnitelným čočkám lze brýle přizpůsobit vašemu outfitu. Cena a dostupnost TCL Nxtwear Air nebyla zatím oznámena.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku