Domů » Bleskovky » Takto měl vypadat zrušený beztlačítkový smartphone od Samsungu

Takto měl vypadat zrušený beztlačítkový smartphone od Samsungu

Samsung se připravuje na premiéru svých nových vlajkových smartphonů řady Galaxy Note 10, původně však pro letošní podzim připravoval ještě jedno zajímavé zařízení. Upozornil na něj informátor Ice Universe, podle kterého měl být chystaný telefon ještě senzačnější než Galaxy Note 10, nakonec však byl zrušen. Nyní od stejného zdroje zjišťujeme, čím měl být tento telefon natolik zvláštní.

Bez rámečků, bez tlačítek

Mysteriózní smartphone byl vyvíjen pod kódovým označením Project R6, ve výsledku se mělo jednat o telefon spadající do řady Galaxy A. Telefon měl konkurovat vlajkovým modelům, v jeho útrobách se počítalo s čipsetem Qualcomm Snapdragon 855. Od běžných telefonů se měl Project R6 odlišovat úplnou absencí mechanických tlačítek, která měly po obvodu zařízení nahradit dotykové plošky citlivé na tlak. Zajímavé je, že zrušený telefon měl využívat stejný displej jako právě Galaxy Note 10.


project r6
Vlevo Samsung Galaxy Note 10, vpravo zrušený Project R6

Spekuluje se, že Samsung tento telefon pohřbil, protože mu odpadla největší konkurence v podobě Huawei. Čínská firma se ale patrně vrátí zpět do byznysu, a ještě letos na podzim představí ambiciózní řadu vlajkových smartphonů Mate 30.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda

Já tam teda rámečky vidím a dokonce i díru

_qam_
Uživatel
_qam_

Ale konečně je tu telefon, který ti nebude ubírat na šířku oproti současnému. Tak šupej pro něj. Nebo opět budou výmluvy, jak je tvůj Huahnůj nenahraditelný?

Carda
Anonym
Carda

no pořád je to nudloidní mobil kde se musí videa roztahovat a tím přijít o kus obrazu nebo se smířit s pruhy po bocích tak že to by nešlo a se 16:9 displejem tohle řešit nemusím jelikož to co sleduji tak nikdo z nich nedělá žádný nudloidní poměl stran videa.

_qam_
Uživatel
_qam_

Co zas meleš ty moulo. Note 10+ má 6,8″ 19:9, což je dle mých výpočtů v poměru 16:9 6″, tedy to co máš teď. Když se budeš dívat na 16:9, budeš se dívat na stejnou plochu, jako nyní. Ty pruhy, které nebudou svítit u Note při sledování 16:9 videa ti teď na tvém huahnoji zabírají rámečky k ničemu. Takže se díváš na pruhy teď taky, akorát nejsou aktivní displej.
Já nevím, jestli jsi fakt tak hloupý nebo už si vymýšlíš důvody k obhajobě toho, že seš socka a nemáš na to.

Carda
Anonym
Carda

no nevím jestli tvůj výpočet je správně ale čím více se nudlí displej tím je menší oproti 16:9. No ty rámečky k ničemu nejsou mám tam čtečku otisku, reproduktor, senzory a kameru tak že jsou krásně využitý. Tvoje moudro není na místě a porovnávat to jak říkáš je blbost když už mám mít nudli a koukat na ní na 16:9 videa tak chci využít celou plochu jako to mám teď bez roztahování a ne tak jak píšeš. Tak že se na žádné pruhy nekoukám mám rámečky a mám to krásně přes celou plochu a žádný zakulacený rohy a díry uprostřed.… Číst vice »

_qam_
Uživatel
_qam_

Takže hloupej. Dalo se čekat.

Carda
Anonym
Carda

Ne jen je to prostě nudle a nic společného to se 16:9 nemá pokud se nedá využít celá plocha displeje je to k ničemu tak že tak zkrátka jsem na tom prostě lépe.

_qam_
Uživatel
_qam_

Jak na tom můžeš být lépe? Nejsi na tom lépe. 16:9 obsah využívá stejnou plochu, pro jakýkoliv 19:9 obsah (web, všechny aplikace, chatování, multitasking) ti dá plochu navíc.
To jen značí, jak neskutečný hloupý jsi a jaké neskutečné pi.čoviny tu vymýšlíš.

Carda
Anonym
Carda

Prostě jsem na tom lépe když mám využitelnou celou plochu a ne jen střed a dva černý nevyužitý pruhy. Všechno co jsi vyjmenoval můžu dělat taky a vůbec mi to nedělá žádný problém to jen vy jste neschopný nudlofilové proto jste si vybrečely tyhle nudloidní nesmysli 19:9 co to sakra je? to samí 19,5:5 a tak bych mohl pokračovat než bych narazil na ultranudli v podobě Sony

_qam_
Uživatel
_qam_

Ne nejseš. Nejseš na tom lépe s mobilem a nejseš na tom nejlépe ani s tvým mozkem. Vypadá to na vážnou poruchu.

Carda
Anonym
Carda

Hele nudlomile už si šetři když tě to tak fascinuje a kup si ho a pak mi nějak ukážeš jak se na tom pohodlně kouká na 16:9 přesto že to je kravina a na nudlích je obecně blbost něco dělat. Hlavně že to bude mít obří displej který se na mě ani nehrabe.

Alena
Anonym
Alena

Vždyť vypadá stejně jako Sams. Gal. Note 10.