Domů » Bleskovky » Takto má vypadat letošní iPhone. Přijde ve třech variantách

Takto má vypadat letošní iPhone. Přijde ve třech variantách

Letos by měl Apple představit celkem čtyři iPhony; nejprve druhou generaci iPhonu SE, a poté trio zářijových modelů – nástupce iPhone X, jeho zvětšenou variantu a pak nejlevnější podzimní iPhone s LCD displejem a několika dalšími kompromisy. Jak bude tento model vypadat, naznačuje následující render vytvořený dvojlístkem @OnLeaks a @MySmartPrice. Takto by měl vypadat iPhone 2018.

iPhone 6.1-inch 2018: Exclusive First Look

iPhone 2018: jaký bude letošní model?

CAD model byl vytvořen na základě uniklých schémat pro výrobce krytů, podle nich bude mít tento iPhone půdorysné rozměry 75,72 × 150,91 mm a tloušťku 8,32 mm. Telefon bude mít symetrické rámečky okolo displeje, ten horní však naruší výřez s TrueDepth kamerou. Fotoaparát na zadní straně bude na rozdíl od dražších modelů pouze jednočočkový.

Největší úspory se mají týkat displeje, namísto OLED panelu má být nejlevnější iPhone osazen LCD panelem bez podpory funkce 3D Touch. Bohužel právě displej možná bude stát za zpožděním tohoto modelu, podle reportu z Jižní Koreje byla masová produkce tohoto modelu odsunuta o dva měsíce.

Nejvybavenější iPhony s OLED displeji

Naopak na čas mají přijít dražší iPhony s OLED displeji. Nástupce iPhone X si má ponechat 5,8″ displej a má mít také stejné rozměry jako současný model – 143,6 × 70,9 × 7,7 mm. Větší iPhone X Plus má mít podle schémat rozměry 157,52 × 77,41 × 7,68 mm.

Zatím není jasné, jak se nové iPhony budou jmenovat – zatím se hovoří o iPhone X druhé generace, iPhone X Plus a iPhone 9; tato kombinace je však dosti krkolomná a doufáme, že Apple vymyslí něco konzistentnějšího.

iPhone X Plus
iPhone X Plus (iPhone 2018)

Apple přemýšlí nad jednodušším označení letošních iPhonů. Máme pro partu Tima Cooka návrh

Pokud se veškeré spekulace vyplní, mohlo by trio podzimních iPhonů vypadat takto:

iphone 2018

iphone 2018

Srovnání: 6,1" iPhone (2018) vs. 6,5" iPhone (2018)
Srovnání: 6,1″ iPhone 2018 vs. 6,5″ iPhone 2018, zdroj: mysmartprice.com

Na závěr přidáváme ještě jedno srovnání od Benjamina Geskina, který vedle sebe „postavil“ iPhone X Plus a Samsung Galaxy Note 9. Na závěr doplníme, že Galaxy Note 9 by měl být představen na začátku září a tedy o zhruba 2 až 3 týdny dříve, než iPhone 2018.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

40 komentářů

 1. Sice používám iPhone, ale na přímé srovnání Samsungu a Applu musím uznat, že design Samsungu je prostě čistčí. Z OLED panelů mám strach – jelikož telefon používám hodně jako navigaci tak si myslím, že bude brzy vypálený dispej :(

  • Displeja by som pri navigacii bal aj ja. Staticky obraz niektorych grafickych prvkov navigacie tie oledy zabija…

  • Nemusis ho pouzivat ani jako navigaci a take se vypali. Degradace techto displeju je rychla, rychlejsi, nez zestarnuti telefonu.

  • 925 se mi vypálila. U 950 po 2 a 1/2 letech nic a to je využíván opravdu několik hodin denně.

  • To je věc vkusu. Mně se třeba více líbí design Applu, okraje mi připadají víc symetrické po celém obvodu. U Samsungu se mi naopak nelíbí nulové kraje vlevo a vpravo ale velký pruh nahoře a dole. Taktéž ta šílená brada u zbytku výrobců s Androidem

  • Vlastním a naplno využívám S7 Edge již dva roky, používám i navigaci a neustále mám zapnutou funkci Always-on. Schválně jsem teď zkusil test modré *#0*# a na horní liště ani jinde není ani náznak vypálených pixelů. Stejně tak jsem používal první Galaxy s AMOLED zobrazovačem hromadu let a nikdy jsem žádný problém nezaznamenal… Pochybuji, že by Apple do svých zařízení dával nějak výrazně kvalitativně horší displeje.
   Telefon si nekupuji na 10 let, takže z nějakého vypálení strach nemám. A i kdyby se mi na telefonu měli třeba po 3 letech lehce vypálit ikony na horní liště, ty výhody AMOLED displeje za to prostě stojí. Apple už si to konečně také uvědomil…

  • Ja mam Gecka uz od s1 a nejhorsi byl s3,s4 a s5 pak s8 na s7 a s7 edge zadne vypaleni ani po navigaci proste samsung to ma uz zmakle v s9 naprosta spokojenost , mohl by napsat nekdo s klasickou s8 jestli ma vypalenou listu?

  • Kdepak, neexistuje nic, jako nevypalující se amoled, všechny odchází s každou hodinou svícení, je to vlastnost a jinak to být ani nemůže, takto dopadnou po 500 hodinách svícení
   [odkaz] Je jasný, že při používání tam takto nesvítí statický obrázek, ale ten displej stárne uplně stejně, akorát rovnoměrněji po celé ploše. No a toto se stává uplně běžně, lišta s tlačítky je vypálená [odkaz]

  • Přijde mi to jako když lidi odsuzovali SSD disky, protože mají přeci omezený počet zápisů… 500 hodin neustálého statického svitu při maximálním jasu? To jsou extrémní podmínky nerespektující reálné využití mobilního zařízení. Vycházím z vlastní zkušenosti a ta je taková, že pro běžného uživatele to nepředstavuje problém. Jestli po x letech při zkoumání uniformity displeje přijdu na to, že tam mám zlehka vidět vypálenou lištu asi mne to moc trápit nebude :) Měl jsem mezi používáním zařízení s OLED i zařízení z perfektním LCD a byl to prostě krok zpět v mnoha ohledech…

  • TMR (neregistrovaný): To je vcelku reální hodna užívání venku/v autě za rok, max jas (přebití slunce), zobrazená statická systémová lišta, navigační lišta, notifikační lišta, klávesnice….

  • Tak pokud má někdo 500 hodin ročně (slunečný den) na mobilu puštěnou navigaci, pak je asi LCD opravdu vhodnější volbou…

  • TMR (neregistrovaný): Ale přeci se nebavíme o navigaci, bavíme se o puštěném mobilu jako takovém. Kde prostě máš pravděpodobně zobrazené ony dvě systémové lišty a příp. klávesnici nebo v kombinaci s navigací/mapou.
   Prostě obecné užívání telefonu venku, kam se asi moc nepočítají immersivní aplikace jako hry nebo video.

  • Dva roky používám S7E, běžně na plný jas, běžně na sluníčku, běžně jako navigaci a přesto displej nejeví ani náznak vypálení. V šuplíku mi leží 8 let stará S1, taktéž bez jediné známky vypálení. Takže moc nevím o čem se bavíme. Tyhle diskuze o tom, že by se na OLED po pár letech používání mohla vypálit systémová lišta a stavět před to LCD, kde černá barva není černá a vypadá to blbě od samého počátku… :)

  • TMR: podla mna sam tomu neveris co pises…

  • TMR: Kolik té černé zobrazíš ňoumo? Fakt by mě zajímalo, na co je v mobilu potřeba excelentní černá. Já bych spíš vsázel na bílou – webové stránky a většina aplikací je v bílé a tam bezkonkurenčně vede IPS, amoled absolutně bílou, navíc se IPS díky bohu nevypaluje a nemá přepálený barvy.
   Na nějaký glance obrazovky vám kašlu, když zbytek stojí za prd.

  • TomasSX1: Tomu říkám argument… :D Přikládám fotku té S1, jen tak pro zajímavost, když už jsem jí vytáhl ze šuplíku… Tenhle telefon toho zažil opravdu hodně, ale displej je krom krycího skla naprosto v pořádku. Neberte to jako, že tím chci někomu něco dokazovat. To by stejně nemělo smysl… :)

   [odkaz]

  • TMR: I z obrázku tam vidím vypálení stavové lišty a vprostřed v levé části nějaký otisk písma, zřejmě názvu aplikace z domovské obrazovky. A to nemám telefon v ruce.

  • Kvůli kontrastu? Kvůli skvělému zobrazení (text, fotky, video)? Kvůli úspoře energie? Kvůli skvělé funkci Always-on? Proč se asi všichni výrobci LCD roky snaží o nejlepší podání černé? Barvy jsou také přesné, pokud není zvolen nějaký nesmyslný profil. Máš z toho už vidiny, jsou tam akorát škrábance. Ale klidně si to bojkotujte dál, brzy bude LCD výsada jen low-cost mobilních zařízení.

  • Kvůli kontrastu? Kvůli skvělému zobrazení (text, fotky, video, hry)? Kvůli úspoře energie? Kvůli skvělé funkci always-on? Barvy jsou přesné, pokud není nastaven nějaký nesmyslný barevný profil. Tak to už z toho máš i vidiny, jsou tam jen škrábance. Ať se to líbí nebo ne, LCD už bude brzy výsadou jen low-cost
   mobilních zařízení…

  • Naprostý nesmysl. Zobrazení textu je otřesné, pentile rozostřuje písmo, bílá je růžová, fotky přepálené, no tragédie. Kdyby to bylo tak skvělé, tak už dávno OLED displej používají profesionálové na úpravu fotek, videií atd. Tak proč všichni mají Eizo IPS?
   Za mě jasně vede na mobilu IPS a hlavně BÍLÁ ne černá.

  • Marty08: Situace na trhu ale směřuje přesně naopak – od IPS k AMOLEDu. Je to proto, že mobilní telefon je spotřební elektronika, spousta lidem se líbí živé barvy, já osobně upřednostňuju AMOLED, protože dobré IPS prostě neexistuje. Už i Apple to pochopil a dle posledních zvěstí bude nasazovat už jen AMOLEDy. Baví mě číst tyhle nářky, přitom nikdo z vás s tím nic neudělá. Chápu, že někoho, kdo si kupuje mobil na víc let, tomu to může vadit, určitá forma opotřebení. Já mam mobil max tak na dva roky, a to opravdu maximálně, takže je mi to jedno.

  • Mě ale situace na trhu absolutně nezajímá. Já vím, že s tím nic nenadělám, ale číst o tom, jak je to kvalitní a jak se to nevypaluje nehodlám. To jsou kecy. Je to šunt, druhá jakost, která bude nahrazena microLEDem, na kterém se pracuje a po té organické LED srajdě neštěkne ani pes, až na pár amoled fans. Už i Samsung je z toho nešťastný a cpe na televize QLED.
   Já si taky kupuji telefon často, ale někdo ho po mě dostane, a než to předat vypálené, tak to radši hodím do kýbla ten OLED hnůj. Proto kupuji IPS.

  • Rozostřené písmo u takto jemných rozlišení? Bílá je růžová? Chtělo by to zajít si k očaři nebo vynechat drogy na nějakou dobu… :D To, že má OLED mnohem širší barevný gamut neznamená, že jsou barvy přepálené :D Nejsem fanoušek AMOLED, dlouho jsem byl také jeho odpůrcem, u té S1 mě dokonce děsně iritoval, proto jsem se potom vracel zpět k zařízením s LCD. Teď už má ale v tomto segmentu
   AMOLED prostě navrch. Nezpochybňuji ani kvality IPS LCD, sám mám doma kalibrovaný 4K IPS monitor. Ten má ale naprosto odlišné využití, to je jako porovnávat motorku s automobilem.

   Reagoval jsem tu na to šíření strachu z vypáleného displeje, z vlastní zkušenosti vím, že to u těchto zařízení při běžném používání nepředstavuje problém. Oba typy zobrazovačů už jsou na špičkové úrovni a mají svá pro a proti. Většina zákazníků včetně mě u těchto zařízení ale preferuje opravdovou černou, úsporu energie, širší barevný gamut, always-on, vyšší svítivost, rychlejší odezvu, tenkost, lehkost, tvarovatelnost a další výhody za cenu pomalého opotřebování… Toť ode mne vše.

  • TMR: okej, berem spat. Tak tomu vazne veris co pises. Suhlasim ale s Marty08. Hlavne preto lebo s AMOLEDom mam osobnu skusenost a viem ze sa na to neda pozerat po roku a daco a je to jedno od koho ten AMOLED je.

  • Pozor, po těch 500 hodinách už je to takovejhle brutál, je to na vyhození, vidět je to samozřejmě mnohem dřív. A ani 500 hodin neni tak moc, při průměru 5 hodin denně to je to něco jen přes tři měsíce.

  • 5 hodin denně ti sviti displej? Kdy pracujes, a kdy mas cas na partnerku?

  • Always on =/= Amoled, už to pochopte. Zaujímavé je čítať o kráse Amoled farbách, pritom pri manipulovani krasne vidieť ako sa farby pri uhle menia a vzniká dúhový efekt. To je tak Anti-prémiové, že neviem čo je na tom super.

   Osobne si myslím že Apple použil Amoled iba kvôli tvarovatelnosti. Nikde kde ma displej štvorcový tvar ho nepoužil. Lebo prave Apple ma IPSka perfektné, hoci by na čiernej mohli popracovať, lebo tú ma lepšiu este aj stará Lumia 920

   A len malo kto spraví kvalitné IPS, výrobcovia to nevedia, preto idu k Amoledu, je to pre nich jednoduchšie, a vyzerá to lepšie, než IPS u xxx vyrobcov

  • lolz: Neřekl bych, že amoled na X je kvůli nějaké tvarovatelnosti, protože Apple ho nijak netvaroval (ala zakroucení na samsungách). To co předvedl na X šlo udělat i s IPS – viz huawei, asus a jiní.

  • l0lz: Měl jsem Lumii s IPS a Always on (Glance screen), využíval jsem jej neustále i přes to, že to nebylo moc efektivní. Existují ještě nějaká zařízení s IPS a touto funkcí? Nemám už přehled.

  • Marty08, može byť.

   TMR, nevidel som ani ja, ale lumie to na IPSkach mali bez problémov. Bez nejakej výraznej straty vydrže baterie.

 2. Moc se mi ten vyrez nelibi, ale ten iPhone ma aspon display u vsech kraju stejne a vypada to celkem dobre. Narozdil od ostatnich pokusu, ktere maji vyrez a jeste vetsinou dole vetsi okraj.

  • Souhlas, taky se mi vyrez nelibi, ale je fakt, ze iPhonu spolu s Essentialem to esteticky zmakly nejlepe

 3. Hoši on je problém někde jinde záleží jaký kus chytnete, třeba u klasické s8 to samsung úplně pohnojil 3x nový telefon a hned po nastartování byla vypálená horní lišta , u druhé s9 zatím nic , o tomto problému všichni mlčí samsung to moc dobře ví proto u s9 je již nový typ amoledu schválně kolik vypálenych s4,s5,s8 se dnes ozve ? :D pro test stačí *#0*# a modrou plochu kuk na horní i lištu :D

  • Na S8 po viac ako polroku používania zatiaľ OK.

  • S7 rok používání test, modrá obrazovka kuk na horní lištu a ….ho*no.Po vypálení ani stopa.

 4. Na iphonu X se mi displej vypalil po mesici a pul. AMOLED uz nikdy vice.

 5. Note je hezčí a S Pen je boží záležitost.

 6. S8 od januára, teraz urobený test 2-krát a žiadané vypálenie tam nemám.

 7. Mam S8 a ac spokojen, tak me neskutecne stve zahnutej okraj po stranach. Pisu hodne emaily, pripadne smsky, a kdyz to clovek vezme do ruky a pise, tak chte-nechte furt zavazi dlani o ty okraje a to tam dela neplechu. Jednou rukou je to horsi nez obema.
  Poridil jsem k tomu vetsi odolny pouzdro od Spigenu, tak se mi to uz tolik nestava, ale zkratka… Tohle je dan za estetiku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).