Takto má vypadat iPhone 14 Pro. Konečně bez nevzhledného prvku, ale s tlustším tělem

iPhone 14 Pro 6

Podle zákulisních informací Apple letos v září představí čtveřici nových iPhonů, přičemž oproti dřívějšku chystá několik významnějších změn. Z nabídky například zmizí model mini, který bude nahrazen větším s přídomkem Max. Kromě toho se výrazněji rozevřou nůžky mezi základními iPhony a variantami Pro, a to jak v oblasti použitých čipsetů, tak i v oblasti designu.

iPhone 14 Pro na detailních výkresech

Zatímco základní modely iPhone 14 a 14 Max navážou na současný designový směr, u iPhonů 14 Pro a 14 Pro Max se Apple podle nedávno uniklých výkresů více odváže. Po letech z čelní strany prý zmizí ikonický jednolitý výřez a nahradí jej dvojice samostatných – jeden oválný a jeden kruhový. To je v rozporu se zprávami, že infračervené senzory Apple schová pod displej a obnaženou nechá pouze selfie kamerku.

iPhone 14 Pro schema
Takto by mohl vypadat letošní iPhone 14 Pro – výřez prý oproti loňsku dozná značné změny

Co se tvarů týče, iPhone 14 Pro by měl být prakticky stejný jako jeho předchůdce. Opět se tak můžeme těšit na plochý boční rámeček a fotomodul na zadní straně připomínající rotační holící strojek. Mezigeneračně telefon přibere v pase, ale pouze o dvě desetiny milimetru na 7,85 mm. I tak to ale může způsobit problémy s kompatibilitou některých krytů. Jak by mohl iPhone 14 Pro (Max) vypadat ve skutečnosti, to odhalují následující rendery od designéra Konstantina Konovalova.

Příští rok úplně bez výřezů?

I když dvojice průstřelů v displeji vypadá malinko decentněji než původní široký výřez, k ideálu to má pořád daleko. Selfie kamerky přímo za displejem, jako například u vloni recenzovaného ZTE Axon 30, zatím nedokáží poskytnout takovou kvalitu, aby si Apple troufnul nasadit takové řešení do iPhonů, ale změna může přijít s příští generací.

UTD
Bude už iPhone 15 Pro bezvýřezový, kdy se vše potřebné schová za displej?

Podle korejského deníku TheElec vyvíjí Samsung ve spolupráci s OTI Lumionics novou technologii, která díky speciálnímu organickému materiálu umožní otevření mikroskopických otvorů ve vrstvách OLED displeje, čímž dojde k jeho částečnému zprůhlednění. Díky tomu by mohl Apple schovat za displej nejen TrueDepth senzory pro funkci Face ID, ale i samotnou selfie kamerku. Podle uvedeného zdroje bychom se měli této technologie nejprve dočkat u smartphonu Galaxy Z Fold 5 a hned poté by se měla dostat do iPhonu 15 Pro.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku