Takto má vypadat Honor 9: rozlučte se se sluchátkovým jackem

Loňský Honor 8 se nadmíru povedl, neboť nabídl výbavu vlajkového modelu Huawei P9 zabalenou do atraktivního skleněného těla s nižší prodejní cenou. Nelze se tedy divit, že v Huawei chystají nástupce, který by si měl rysy svého předchůdce ponechat.

Server The Tech Point zveřejnil údajné rendery Honoru 9, které odhalují design odkazující na loňský model. Telefon má opět dostat skleněnou čelní i zadní stranu, v jejichž sevření bude kovový rámeček. Stejně jako v případě Huawei P10 má i u Honoru 9 dojít ke stěhování čtečky otisků prstů ze zad na přední stranu pod displej, i v tomto případě má být reprezentována oválným tlačítkem. Na zádech tak zůstane osamocen dvoučočkový fotoaparát s přisvětlovací LED a laserovým ostřením; oproti Huawei P10 však zřejmě bude postrádat logo Leica.

K diskutabilnímu kroku má údajně dojít v oblasti konektivity – ani na horní, ani na spodní straně telefonu se nemá nacházet 3,5mm jack, ale pouze univerzální USB-C konektor. Kromě tohoto kroku se ale zřejmě bude jednat pouze o lehkou evoluci, tedy podobně jako ve srovnání Huawei P9 a P10.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku