Cena:

Takto má vypadat Honor 9: rozlučte se se sluchátkovým jackem

Loňský Honor 8 se nadmíru povedl, neboť nabídl výbavu vlajkového modelu Huawei P9 zabalenou do atraktivního skleněného těla s nižší prodejní cenou. Nelze se tedy divit, že v Huawei chystají nástupce, který by si měl rysy svého předchůdce ponechat.

honor-9-3

Server The Tech Point zveřejnil údajné rendery Honoru 9, které odhalují design odkazující na loňský model. Telefon má opět dostat skleněnou čelní i zadní stranu, v jejichž sevření bude kovový rámeček. Stejně jako v případě Huawei P10 má i u Honoru 9 dojít ke stěhování čtečky otisků prstů ze zad na přední stranu pod displej, i v tomto případě má být reprezentována oválným tlačítkem. Na zádech tak zůstane osamocen dvoučočkový fotoaparát s přisvětlovací LED a laserovým ostřením; oproti Huawei P10 však zřejmě bude postrádat logo Leica.

K diskutabilnímu kroku má údajně dojít v oblasti konektivity – ani na horní, ani na spodní straně telefonu se nemá nacházet 3,5mm jack, ale pouze univerzální USB-C konektor. Kromě tohoto kroku se ale zřejmě bude jednat pouze o lehkou evoluci, tedy podobně jako ve srovnání Huawei P9 a P10.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.