Domů » Bleskovky » Takto by mohla vypadat novodobá Motorola RAZR: v hlavní roli ohebný displej

Takto by mohla vypadat novodobá Motorola RAZR: v hlavní roli ohebný displej

Minulý týden se objevila spekulace, že Lenovo se chystá vzkřísit značku Motorola RAZR, kterou v minulosti nosily legendární tenké telefony véčkové konstrukce. I novodobý RAZR by mohl být véčko, tentokráte by se ale mělo jednat o smartphone s ohebným displejem. Jeho vzhled možná naznačují patentové přihlášky, jedna ze srpna, jedna z prosince loňského roku.

Véčko s ohebným displejem

Zařízení na obrázcích má využít ohebného displeje jinak, než jak jsme zatím měli možnost vidět u konkurence. Zatímco jiní výrobci se snaží stvořit malý tablet, který lze složit do velikosti smartphonu, Lenovo přemýšlí nad „běžným“ smartphonem, který lze složit na polovinu. K tomu má sloužit speciální kloub, který poměrně originálně ukrývá displej vyžadující určitý rádius pro ohnutí.

Displej by v zavřeném stavu telefonu přiléhal k sobě (s výjimkou části v kloubu), po otevření by se napnul do ploché širokoúhlé obrazovky.

Obrázky z prosince pak odhalují podrobněji design telefonu, kterému by neměla chybět ani legendární brada, což znamená, že ohyb by nemusel být přesně v polovině telefonu, ale o něco výše.

Pochopitelně jako u každého patentu platí, že se nemusí nikdy dočkat realizace. Tento RAZR by se nám ale velice líbil, byť si podle původní zprávy Wall Street Journal musíme zřejmě nechat zajít chuť – telefon má být v první vlně exkluzivní pro amerického operátora Verzion a bude vyroben v poměrně nízkém počtu kusů 200 tisíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).