Cena:

Takto bude vypadat příští Microsoft Surface Pro, přijde o číslovku v názvu

Microsoft koná příští pondělí v Šanghaji tiskovou konferenci, na které údajně dojde k představení nového hardwaru. Náš známý leaker @evleaks na serveru VentureBeat odhalil, s čím Microsoft do Číny pojede.

Představen bude nový Surface Pro, z jehož názvu se zcela vytratí číslovka. Novinka na zveřejněných renderech vypadá nachlup stejně jako model Surface Pro 4, který byl na konci předloňského roku představen společně se Surface Bookem. Nový Surface Book se však v Šanghaji objevit nemá.

Nový Surface Pro tak zřejmě přinese pouze vylepšení uvnitř, tedy sedmou generaci procesorů od Intelu, větší výdrž na jedno nabití a možná také nově paměťové varianty. Na obměnu portů na těle tabletu patrně nedojde.

V nabídce má být také spousta nového příslušenství, zejména Type Cover a Surface Pen v nových barvách Charcoal, Burgundy, Platinum, Teal. Měla by však být zachována kompatibilita s příslušenstvím k Surface Pro 4.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.