TOPlist

Takový iPhone jste ještě neviděli! Má USB-C i Lightning

usb c lightning iphone
  • iPhony od Applu by měly nejspíš už letos přejít na USB-C
  • Dosud u nich přitom byl používán proprietární Lightning, na který někteří stále nedají dopustit
  • Korejský kutil vyvinul něco, co bude vyhovovat všem

Od generace iPhone 5 až do dnešních dní používají mobilní telefony od Applu port Lightning. Přítrž tomu učinila Evropská unie, která výrobcům nařídila, že všechny mobilní telefony a další podobná zařízení prodávaná na území EU musí disponovat zdířkou USB-C. Pro většinu firem se nic nemění – již nyní jde de facto o jednotný konektor. Apple však patří k výjimkám.

Začalo se tak spekulovat, že nejpozději iPhone 16, možná ale již letošní generace iPhone 15, přijde s USB-C. Zdali se tak opravdu stane, to se dozvíme až na podzim. Mezitím se ale objevil skutečný husarský kousek. Korejský kutil vystupující pod přezdívkou @Hyphaistos3672 představil na svém YouTube kanále iPhone 12 mini, který má na spodní hraně jak USB-C, tak i Lightning.

Na počin se můžete podívat na přiloženém videu. Jde však zejména o ukázku mimořádné zručnosti. Apple pravděpodobně k takovému kroku nepřistoupí – spíše poslušně zavede USB-C, jak si přeje Evropská unie. Tento port koneckonců americká společnost používá u iPadů, Maců či Apple TV. Možnost volby navíc zrovna nepatří do její filozofie.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku