Takhle vypadá OnePlus 5. Oficiální premiéra už za dva dny

oneplus 5

Už toto úterý 20. června v 18:00 našeho času představí značka OnePlus svůj klíčový model pro letošní rok. Zdá se ale, že letos si výrobce s hlídáním informací příliš hlavu neláme. Ještě před oficiální premiérou se totiž během kriketového zápasu ICC Champions Trophy na indické televizní stanici Start Sports objevila krátká reklama právě na model OnePlus 5.

OnePlus 5 v televizní reklamě
OnePlus 5 v televizní reklamě

Novinku bude pohánět osmijádrový čip Qualcomm Snapdragon 835 (4x 2,45 GHz + 4x 1,9 GHz, GPU Adreno 540), energii dodá 3300mAh baterie s podporou rychlého nabíjení. Duální optika na zadní straně nabídne 16 & 20megapixelové snímače (f/1.7 & f/2.6) a velikost Full HD displeje bude 5,5″ palce. K dispozici bude i vybavenější varianta s 8 GB RAM a dvojnásobnou hodnotou vnitřního úložiště.

Cena základní verze smartphonu (6 GB RAM + 64GB úložiště) by podle zahraničních zdrojů měla být 479 euro (cca 12 500 Kč), což je o 40 euro více, než v případě OnePlus 3T a o 80 euro více, než v případě OnePlus 3. Telefon by měl jít objednat hned 20. června s termínem doručení 22. června.

Výrobce na svém Twitteru před několika dny zveřejnil tento obrázek. Zdá se tedy, že s finální podobou OnePlus 5 se už nijak netají.

Poštovné ze stránek OnePlus.net je u objednávek nad 100 euro zdarma a vzhledem k tomu, že se OnePlus 5 bude odesílat ze skladu v Evropě, měla by být cena 12 500 Kč u základního modelu konečná. Kompletní specifikace novinky najdete v našem katalogu smartphonů a už teď vám můžeme prozradit, že se na SMARTmanii můžete velice brzy těšit na recenzi :-)

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku