Domů » Bleskovky » Takhle by mohl vypadat ohebný smartphone od Xiaomi (video)

Takhle by mohl vypadat ohebný smartphone od Xiaomi (video)

Zatímco společnosti Samsung a Huawei svá ohebná zařízení již světu představili, na telefonu s ohebným displejem tvrdě pracují také další významní výrobci. Zajímavé přitom je, že každý z nich přistupuje k designu ohebné technologie úplně jinak. Patří mezi ně také čínské Xiaomi.

xiaomi foldable ohebny telefon

Zvěsti a spekulace o ohebném telefonu z dílen Xiaomi kolují po internetu již nějaký čas. Šéf společnosti Lei Jun před nedávnem dokonce jeho vývoj veřejně potvrdil. Pár týdnů nazpět jsme se dočkali také několika povedených renderů. Nyní se autoři portálu TechCofigurations rozhodli, že nám chystané zařízení představí ještě o něco podrobněji, konkrétně ve formě dvouminutového (fanouškovského) videa.

Mi Fold Concept Introduction, the Ultimate Foldable Smartphone ,Galaxy Fold Killer !!! #TechConcepts

Dvojité ohýbání

Ohebný smartphone od Xiaomi působí v pohybu skutečně ohromujícím dojmem. V porovnání s konkurenčními řešeními lze telefon ohnout dvakrát. V zavřeném stavu je k dispozici obrazovka s úhlopříčkou 6,5 palců, v rozevřeném režimu pak mohou uživatelé pracovat na 10palcové ploše. Záda telefonu okupuje trojice fotoaparátů. Na 3,5mm konektor se bohužel nedostalo, uživatelé by si tak museli vystačit s USB-C portem.

Ohebný iPhone? Podívejte se, jak by mohl vypadat

Na přední straně zařízení si můžeme všimnout selfie kamerky, která je umístěná v displejovém otvoru v horní části obrazovky. Čtečka otisků prstů se nachází pod displejem. Z dřívějších vyjádření jsme se dozvěděli, že ohebnou obrazovku vyvíjí Xiaomi ve spolupráci s partnerskou společností Visionox. V současné době se dolaďuje název prototypu. Rozhoduje se především mezi jmény „Xiaomi Dual Flex“, nebo „Xiaomi MIX Flex“. Jak by se měl ohebný telefon podle vás jmenovat?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).