Domů » Bleskovky » Prohlédněte si ohebný smartphone od Xiaomi na detailních renderech

Prohlédněte si ohebný smartphone od Xiaomi na detailních renderech

Stejně jako většina ostatních velkých výrobců, vyvíjí i Xiaomi svůj první smartphone s ohebným displejem. Jeho prototyp před nedávnem ukázal sám šéf Xiaomi Lei Bin v krátkém videu, které odhaluje zcela jiný přístup než konkurence.

Xiaomi foldable phone prototype

Toto zařízení nyní vymodelovali designéři z nizozemských stránek LetsGoDigital, takže máme možnost podívat se něj hezky do detailu, byť finální produkt se může od těchto renderů odlišovat.

Dvakrát ohnutý displej

Xiaomi totiž nikdy nepotvrdilo, že tento prototyp a celý jeho princip bude ve výsledku použitý. Čínský gigant totiž na rozdíl od ostatních výrobců ohýbá displej hned na dvou místech, a to na vnější straně.

Toto řešení umožňuje zachovat potřebný rádius pro ohnutí, avšak displej bude přímo vystaven vnějším vlivům. Podle LetsGoDigital bude tlačítko pro zapnutí umístěno na horní straně, USB-C na straně spodní; změna hlasitosti bude patrně řešena softwarově.

Kde bude fotoaparát?

Zatím není jasné, kam Xiaomi schová fotoaparát. Pokud by byl na zádech, byl by po sklopení displeje nedostupný. Logické by tak bylo umístění do rámečku displeje, ideálně na sklápěcí stranu, aby v tabletovém režimu sloužil jako selfie kamerka a po sklopení se přesunul na záda. Další možností by bylo i vysouvání fotoaparátu z těla.

Kdy a zda Xiaomi vyjde se svým konceptem na trh, je v tuto chvíli nejisté. V příštím týdnu představí svůj ohebný smartphone Samsung, na MWC se přidá Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments