Domů » Bleskovky » Takhle by mohl vypadat ohebný Huawei Mate X2: dva displeje i prostor pro stylus

Takhle by mohl vypadat ohebný Huawei Mate X2: dva displeje i prostor pro stylus

Ohebný smartphone Huawei Mate X se letos zřejmě dočká svého nástupce. Podle nedávné zprávy informátora Rosse Younga dostane stejně velký 8,03“ displej, který se ale bude ohýbat směrem dovnitř. Díky čerstvě zveřejněné patentové přihlášce se nyní můžeme podívat, jak tento telefon asi bude vypadat.

huawei mate x2

Jeden ohebný displej uvnitř, tenký proužek venku

Huawei přemýšlí o podobném form faktoru jako u minulé generace. Telefon mají tvořit dvě nesymetrická křídla, přičemž delší z nich má disponovat vystouplým okrajem, který v zavřeném stavu druhé křídlo dorovná. Zatímco u prvního Mate X byl telefon obalen displejem zvenčí, příští model jej má mít uschovaný uvnitř.

Díky tomu bude mnohem lépe chráněn, neboť současné ohebné displeje jsou příliš měkké na to, aby byly vystaveny obsahu uživatelových kapes. Huawei Mate X2 prý navíc nebude mít zobrazovač vyztužený ohebným sklem jako konkurenční Galaxy Z Fold 2.

Měkký displej je také patrně jeden z důvodů, proč Samsung nevybavil svůj ohebným smartphone stylusem (i když o tom přemýšlel), ovšem v Huawei se tohoto řešení nebojí. Obrázky v patentové přihlášce ukazují tenký stylus, který bude zasunutý přímo ve zmíněném vystouplém okraji. Tento okraj má být navíc z horní strany pokrytý úzkým proužkem displeje.

Na tomto sekundárním displeji se mají objevovat různé kontextové nabídky; obrázek ukazuje lištu s kreslícími nástroji, která doplňuje kreslící plátno na ohebném panelu. Dá se předpokládat, že tento displej bude zároveň sloužit v zavřeném stavu k zobrazování času a notifikací.

Huawei Mate X2 with Inward folding Design Concept ,Specifications,Price & Launch Date #TechConcepts

Nad tímto displejovým proužkem jsou k vidění i dvě čočky fotoaparátu, další plejáda čoček se má nacházet na zádech. Pokud nebude alespoň jedna část zad obsazena dalším displejem, bude Huawei Mate X2 v zavřeném stavu takřka nepoužitelné zařízení. Je však možné, že ve výsledku bude tento telefon vypadat úplně jinak, než ukazuje patentová přihláška.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Pochopím Huawei za pár korun pro někoho, kdo chce co nejméně služeb :D
    Ale 60tis za mobil bez GMS?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).