Domů » Bleskovky » Takhle budou vypadat letošní Samsungy střední třídy. Výřez se nekoná

Takhle budou vypadat letošní Samsungy střední třídy. Výřez se nekoná

Samsung připravuje nové smartphony Galaxy A6 a A6+. Chystané novinky doprovodí modely Galaxy A8 a A8+ z konce loňského roku, nabídnou však o něco horší výbavu a s tím spojenou nižší cenu. Potěší však prémiovým designem nebo širokoúhlým Infinity displejem, model Galaxy A6+ navíc dostane duální fotoaparát. Vzhled obou novinek, respektive rozmístění důležitých prvků, odhalují nizozemské stránky TechtasticGalaxyClub, které se dostaly k renderům samotných telefonů i jejich oficiálních krytů.

Vzhledově budou oba telefony vycházet z Galaxy A8 a A8+ (recenze), skleněná záda ale nahradí kov, který bude nahoře a dole narušený plastovými liniemi pro umožnění průchodu bezdrátových sítí. Na přední straně najdeme protáhlý displej s přijatelně tenkými rámečky okolo, čtečka otisků prstů bude v obou případech umístěna na zádech pod hlavním fotoaparátem. Ten bude u Galaxy A6+ duální, základní model si bude muset vystačit s jednou čočkou. Z obrázků se zdá, že u obou modelů doprovodí selfie kamerku LED blesk. Kdo by čekal, že Samsung také vsadí na výřez v horní části zobrazovacího panelu, jako to nyní dělají ostatní výrobci, bude zklamán – novinky přijdou s klasickým designem přední strany.

Bude i voděodolnost?

Na rozdíl od vlajkových modelů řady Galaxy S budou telefony postrádat tlačítko Bixby, což nás ale příliš mrzet nemusí. Potěší však přítomnost 3,5mm jacku na sluchátka, který bude na spodní straně doprovázet nabíjecí USB-C. Otazník visí nad voděodolností, kterou se modely Galaxy A8 a A8+ chlubí. K představení Galaxy A6 a A6+ dojde nejspíše příští měsíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. On snad někdy Samsung použil výřez nebo proč je to pro redaktora takové překvapení?

  2. Má to nudloidní displej a rámečky jak kráva, zajímavý :D

  3. Ten pocit když z hezké A serie nižší číslo má design jako Low-end jako J serie bože ten Samsung je ale neschopný udělat lepší desing nebo proč ten krok zpět.

  4. Vyrez sice ne (jak psano vyse, taky nechapu, proc je to u samsungu prekvapeni), ale teda design celkove docela odporny, hlavne ty zada.

  5. Redakce: Ad Bixby, ono to tlačítko přebindované (vida, čeština je o slovo bohatší ???? ) třeba na Back je dost užitečné ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).