Domů » Bleskovky » Tajemný Google Pixel 2 (Taimen) v benchmarku. Jakou nabídne výbavu?

Tajemný Google Pixel 2 (Taimen) v benchmarku. Jakou nabídne výbavu?

Google se představením loňských modelů Pixel a Pixel XL trefil do spotřebitelského vkusu, což pro divizi Alphabet znamenalo sladké vítězství. Velká část uživatelů dokonce považuje oba smartphony za vůbec nejlepší zařízení roku 2016, které mohou směle konkurovat vlajkovým modelům od Samsungu či LG. Začátkem letošního roku se proto začalo hovořit o nástupcích, za jejichž kompletním návrhem má opět stát Google a společnost HTC, která zajistí masovou produkci.

trio

Skrze neoficiální kanály vypluly na povrch informace, podle nichž Google využije dobře nastartované situace a představí rovnou tři novinky, kterými pokryje širší spektrum trhu. Stejně jako ostatní výrobci i Google své projekty vyvíjí pod kódovými názvy. Pixel 2 nese interní označení Muskie a větší Pixel 2 XL je nazýván Walleye. Poslední z trojice sourozenců je označován jako Taimen, jehož jméno se také objevilo ve výsledcích populárního benchmarku Geekbench.

Tajemná novinka se pochlubila Androidem O, osmijádrovým čipsetem Snapdragon 835 a 4GB operační pamětí. Google Taimen dosáhl na skóre 1804, respektive 6248 bodů, což dává jasně tušit, že nepůjde o žádné ořezávátko. Přestože zbytek výbavy zůstává i nadále tajemstvím, je velice pravděpodobné, že Google bude chtít udržet vysoko nastavenou laťku a letošní novinky osadí tím nejlepším, co současný trh nabízí.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

14 komentářů

 1. Já si počkám na Pixel 3 která má být od LG.

  • LG je za zenitem, trendy udává Htc.

   • Udava nebo krade?

   • Proč by mělo Htc krást, to že použije duální displej neznamená že krade. Zahnutý displej používá nespočet výrobců. Jinak anténní předěly zavedlo Htc první a Apple to převzal ;)

   • Aha, to je ta funkce, co nikdo nechce a vetsina od toho upustila.
    A pouzivali to hlavne cinanci ;)

   • To chápu ale HTC nic neudává, vůbec nic neukázal něco co skoro nikdo nemá.

   • Špekuluje sa, že HTC práveže nepoužije zahnutý displej. :) viz [odkaz]

   • Pánové, pokud, tak to navrhuje Google, HTC jen sestavuje;-)

   • @Orgasmic: „Aha, to je ta funkce, co nikdo nechce a vetsina od toho upustila.“
    Apple je pro tebe cinan, ty noumo?

   • To uni 15.5.2017 v 7:41:…. zlí jazykové tvrdí, že změna Nexus > Pixel byl jen marketingový taneček okolo názvu a zaměření na highend. A způsob vzniku nového modelu je úplně stejný jako u Nexusu. Kde jen na základě výběrového řízení prostě Google vybere vyvoleného z xx návrhů.

  • Počkat si můžete naco chcete otázka jestli výrobce vůbec taková skupina „čekatelů“ tankuje a nebo spíš jetli nekoupíte nebo koupíte vůbec pozná.

   • Myslíš slovy Google (ČR) „ano, chtěli bychom to zákazníkům nabídnout“:D

   • uni 15.5.2017 v 10:54:… Ani v zahraničí nebyl Pixel , Nexus 6P a Nexus 6 žádný trhák. Takové úspěchy s prodejem Samsung Galaxy Nexus „3“ , 4 ,5 se bohužel neopakovaly .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).