Cena:

Tajemný Google Pixel 2 (Taimen) v benchmarku. Jakou nabídne výbavu?

Google se představením loňských modelů Pixel a Pixel XL trefil do spotřebitelského vkusu, což pro divizi Alphabet znamenalo sladké vítězství. Velká část uživatelů dokonce považuje oba smartphony za vůbec nejlepší zařízení roku 2016, které mohou směle konkurovat vlajkovým modelům od Samsungu či LG. Začátkem letošního roku se proto začalo hovořit o nástupcích, za jejichž kompletním návrhem má opět stát Google a společnost HTC, která zajistí masovou produkci.

trio

Skrze neoficiální kanály vypluly na povrch informace, podle nichž Google využije dobře nastartované situace a představí rovnou tři novinky, kterými pokryje širší spektrum trhu. Stejně jako ostatní výrobci i Google své projekty vyvíjí pod kódovými názvy. Pixel 2 nese interní označení Muskie a větší Pixel 2 XL je nazýván Walleye. Poslední z trojice sourozenců je označován jako Taimen, jehož jméno se také objevilo ve výsledcích populárního benchmarku Geekbench.

Tajemná novinka se pochlubila Androidem O, osmijádrovým čipsetem Snapdragon 835 a 4GB operační pamětí. Google Taimen dosáhl na skóre 1804, respektive 6248 bodů, což dává jasně tušit, že nepůjde o žádné ořezávátko. Přestože zbytek výbavy zůstává i nadále tajemstvím, je velice pravděpodobné, že Google bude chtít udržet vysoko nastavenou laťku a letošní novinky osadí tím nejlepším, co současný trh nabízí.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.