Domů » Bleskovky » Tajemná Nokia Daredevil nabídne trojici fotoaparátů v kruhovém modulu

Tajemná Nokia Daredevil nabídne trojici fotoaparátů v kruhovém modulu

Po oficiálním odhalení Nokie 9 PureView si mnozí lidé mysleli, že podivnější designové řešení snad neexistuje. Nyní to však vypadá, že výrobce HMD má další překvapení v rukávu – fotografický telefon se třemi zadními snímači uspořádanými do čtverce, avšak usazenými do kruhového modulu. Oficiální jméno připravovaného zařízení neznáme, data z uniklých obrázků se nicméně zmiňují o telefonu s kódovým označením Daredevil a 48Mpx senzoru.

Nokia Daredevil: výřez v displeji a tři zadní fotoaparáty

Zařízení na obrázcích má výřez v displeji. Prohlédnout si můžeme také prostřední aplikace fotoaparátu, které se od současných modelů téměř neliší a nabízí přepínání mezí standardním a širokoúhlým focením. Uniklé snímky také zachycují prostředí čistého Androidu, jak bývá u HMD zvykem.

Na spodní straně telefonu se nachází USB-C port, zatímco na levém boku vidíme tlačítko, které by mohlo sloužit k vyvolání Google asistentky. Na zádech tajemné Nokie najdeme kromě svérázného fotografického modulu také čtečku otisků prstů. I proto očekáváme, že zařízení nabídne LCD displej, který se u současných vlajkových lodí běžně nevyskytuje. Nokia Daredevil by tak mohla být spíše telefon vyšší střední třídy s čipsetem Snapdragon 710 či 730 od Qualcommu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentáře

 1. lololol (neregistrovaný)

  Nokii trocha dochadza dych, ale este by mohla zamiesat karty konkurencii.

 2. Roman (neregistrovaný)

  Fuj, to je ale hnus. Vime, jak dopadla Nokia 9.

  • To, že Nokia 9 dopadne špatně bylo jasný a je to dobře, já jen čekám na nějakou slevu pod 10 tisíc a koupím ji dom jako záložní telefon.

   • Roman (neregistrovaný)

    Nokia 9 nema smysl ani se slevou. Zadna pridana hodnota.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *