Tato novinka ve WhatsAppu udělá radost každému. Funguje na Androidu a zamíří i na iOS

Aplikace WhatsApp

Multiplatformní „kecálek“ WhatsApp se již brzy dočká funkce, po které uživatelé často volali – řeč je o možnosti reagovat na zprávy emotikonami. Tato novinka se poprvé objevila v aktuální beta verzi pro Android s číselným označením 2.22.8.3, avšak zatím je dostupná pouze pro hrstku testujících. Ostatní uživatelé Androidu i ti používající iOS či desktop budou muset být ještě trpěliví, ale téměř jistě se též časem dočkají.

U konkurence už dlouho samozřejmost

WhatsApp zavede celkem šest různých reakcí: palec nahoru, srdce, smích, údiv, pláč a poděkování. Vyvolání bude podobné jako u konkurenčních komunikátorů, které něco podobného nabízí už dlouho – postačí na příchozí zprávě podržet déle prst a vybrat kýženou možnost. Nadále však samozřejmě půjde odpovědět na konkrétní zprávu textově, byť na dotykových displejích či ve spěchu to není nejpohodlnější.

O tom, že WhatsApp něco takového chystá, se šuškalo již nějakou dobu, neboť v beta verzích aplikace pro iOS a desktop se před nedávnem objevila nová možnost spravovat upozornění na reakce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku