Domů » Bleskovky » Tablety v ohrožení? Letos budou trendem ohebná zařízení

Tablety v ohrožení? Letos budou trendem ohebná zařízení

Že tablety zažívají krušné časy, o tom není moc pochyb. Pomyslný hřebík do rakve ale může být blíže, než by se zdálo. Na letošním MWC v Barceloně se chystá ukázat nejeden skládací telefon. Ty rozhodně mají ambici když ne vytlačit, tak alespoň ukrojit trochu tržního podílu tabletům. Ačkoli takové iPady jdou cestou zvyšujícího se výkonu, který má ospravedlnit jejich cenu, tablety s Androidem takové štěstí nemají. Těm by mohla konkurence v podobě ohebných telefonů pořádně zatopit.

Ostatně není se co divit – mít u sebe dvě separátní zařízení, která zvládnou v podstatě to samé a jediným rozdílem mezi nimi je velikost displeje, to rozhodně není pro každého. Se ztenčujícími se rámečky a flexibilní konstrukcí na dohled už pomalu odpadne nutnost nosit právě dvě zařízení. Když budete potřebovat více prostoru na displeji, bude stačit jen rozložit telefon, který se hravě vleze do kapsy.

Vymýcení tabletů z povrchu zemského nemusí být na pořadu dne

I tak to ale jistě nese své nevýhody. Baterie není nekonečná a někdy zkrátka nechcete vybíjet svůj telefon na účely, kvůli kterým si kupujete právě tablet. Větší obrazovku také nepotřebujete vždy a v případě dvou separátních zařízení se můžete rozhodnout, zda tablet dnes budete potřebovat, či nikoli. Hodně také bude záležet, jak se povede výrobcům ohebná zařízení vyrobit – z minulosti totiž víme, že se nejedná o jednoduchý úkol.

Co si myslíte vy? Vytlačí telefony s ohebným displejem z trhu tablety? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Anonym
Petr
Offline

A ceny kolem pade :D hm tenhle rok vynecham :D

Milan
Anonym
Milan
Offline

Vzdy tady budes mit TCL za dvojku jako uni

Remi
Anonym
Remi
Offline

Na papíře to vypadá stále slibně. Pravdu uvidíme však až v reálu.