Domů » Bleskovky » Tablety v ohrožení? Letos budou trendem ohebná zařízení

Tablety v ohrožení? Letos budou trendem ohebná zařízení

Že tablety zažívají krušné časy, o tom není moc pochyb. Pomyslný hřebík do rakve ale může být blíže, než by se zdálo. Na letošním MWC v Barceloně se chystá ukázat nejeden skládací telefon. Ty rozhodně mají ambici když ne vytlačit, tak alespoň ukrojit trochu tržního podílu tabletům. Ačkoli takové iPady jdou cestou zvyšujícího se výkonu, který má ospravedlnit jejich cenu, tablety s Androidem takové štěstí nemají. Těm by mohla konkurence v podobě ohebných telefonů pořádně zatopit.

Ostatně není se co divit – mít u sebe dvě separátní zařízení, která zvládnou v podstatě to samé a jediným rozdílem mezi nimi je velikost displeje, to rozhodně není pro každého. Se ztenčujícími se rámečky a flexibilní konstrukcí na dohled už pomalu odpadne nutnost nosit právě dvě zařízení. Když budete potřebovat více prostoru na displeji, bude stačit jen rozložit telefon, který se hravě vleze do kapsy.

Vymýcení tabletů z povrchu zemského nemusí být na pořadu dne

I tak to ale jistě nese své nevýhody. Baterie není nekonečná a někdy zkrátka nechcete vybíjet svůj telefon na účely, kvůli kterým si kupujete právě tablet. Větší obrazovku také nepotřebujete vždy a v případě dvou separátních zařízení se můžete rozhodnout, zda tablet dnes budete potřebovat, či nikoli. Hodně také bude záležet, jak se povede výrobcům ohebná zařízení vyrobit – z minulosti totiž víme, že se nejedná o jednoduchý úkol.

Co si myslíte vy? Vytlačí telefony s ohebným displejem z trhu tablety? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. A ceny kolem pade :D hm tenhle rok vynecham :D

  2. Na papíře to vypadá stále slibně. Pravdu uvidíme však až v reálu.

  3. Pokud mě ohebná konstrukce nepřesvědčí o kvalitách , rozhodně kupovat nebudu . Mě stačí větší displej telefonu (note9) :-)

  4. Prosím co nejvíce blbostí narvat do všeho, ať se zase můžu vrátit k papíru, tužce a tlačítkovému telefonu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).