Domů » Články » T-Mobile má nové tarify Mobil: lákají na vyšší objem dat

T-Mobile má nové tarify Mobil: lákají na vyšší objem dat

Operátor T-Mobile dnes na tiskové konferenci v Praze představil novou generaci tarifů pro rezidentní zákazníky nazvanou Mobil, kterou spustí 2. dubna. Od té předchozí se liší především vyššími datovými limity, neomezeným voláním do všech sítí a příspěvkem na nákup nového telefonu. Zákazníci s novými tarify mohou navíc služby používat bez jakýchkoliv příplatků v celé Evropské unii – roaming je v ceně.

tmobile

Jednotlivé tarify řady Mobil jsou označeny písmeny konfekčních velikostí – od S přes M, L a XL po XXL. Portfolio začíná tarifem Mobil S za 499 Kč, který obsahuje neomezené volání a 500 MB dat, což není příliš velkorysá hodnota.

Obdobou stávajícího nejoblíbenějšího neomezeného tarifu S námi síť nesíť je produkt Mobil M za 799 Kč přinášející kromě neomezeného volání a SMS do všech sítí také 4 GB dat + příspěvek 2 000 Kč na nákup nového telefonu při uzavření smlouvy na dobu určitou.

Přehled nových Mobil tarifů

  Mobil S Mobil M Mobil L Mobil XL Mobil XXL
 Cena/měsíc 499 Kč 799 Kč 999 Kč 1 499 Kč 2 499 Kč
Hlas neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
SMS 1,50 Kč neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Data 500 MB 4 GB 8 GB 16 GB 60 GB
Příspěvek* 1 000 Kč 2 000 Kč 4 000 Kč 4 000 Kč 4 000 Kč

* příspěvek je poskytován ve formě podmíněné slevy a platí při uzavření smlouvy na 2 roky (a jejím dodržení) 

Speciální tarif s 10 GB dat za 499 Kč

Jelikož se mezi zákazníky objevuje stále více uživatelů, kteří volání a SMS tolik nepotřebují a oceňují spíše větší objemy dat, nabízí T-Mobile nově také datový tarif s názvem Mobil DATA obsahující 10 GB dat za 499 Kč, v jehož rámci lze rovněž příležitostně využít i volání a SMS, které už ale příliš výhodně nevychází. Minuta volání přijde na 3,50 Kč a SMS na 1,50 Kč. Také u datového tarifu Mobil DATA je možné čerpat příspěvek na nákup nového telefonu při uzavření smlouvy na dobu určitou.

Všechny uvedené tarify lze kombinovat s – taktéž nově spuštěnými – hlasovými, SMS a datovými balíčky. Zákazník si tak může svůj tarif navyšovat o další jednotky mobilních služeb podle svých potřeb. Pro přehled balíčků viz tabulky níže.

Hlasové balíčky   SMS balíčky   Datové balíčky
  50 min         100 Kč   50 SMS    50 Kč 400 MB 1 GB 2 GB 4 GB
100 min         200 Kč   100 SMS  100 Kč 99 Kč 199 Kč 299 Kč   399 Kč
Neomezený         400 Kč   Neomezený  200 Kč

Jak je to s čerpáním v roamingu?

Všechny jednotky ze základních hlasových tarifů i tarifu Mobil DATA lze bez příplatku využívat také v roamingu v Zóně EU. Operátor tak o dva a půl měsíce dříve spouští nabídku v souladu s EU regulací, která ji nařizuje od 15. června letošního roku. Dva nejvyšší tarify Mobil XL a Mobil XXL navíc obsahují i volné jednotky pro mezinárodní volání a SMS v rámci EU (Mobil XL 300 minut a 300 SMS, Mobil XXL pak 1 000 minut a 1 000 SMS).

Zajímavé statistky ze sítě T-Mobilu

 • objem přenesených dat oproti roku 2015 vzrostl v roce 2016 o 82 %
 • LTE pokrytí se u T-Mobile rozšířilo z 82 % na 96 %
 • v roce 2015 byla penetrace smartphonů 44 %, v roce 2016 už to bylo 64 %
 • v prosinci 2016 se do sítě T-Mobile přihlásilo 261 000 nových LTE zařízení
 • v lednu a únoru 2017 to bylo 320 000 nových LTE zařízení
 • průměrná spotřeba dat na zákazníka je 800 MB/měsíc

Po dosažení datového limitu přiděleného k tarifu dojde k  automatickému ukončení datových přenosů a již nebude umožněno pokračovat sníženou rychlostí.

Současně se spuštěním nové generace Mobil vyřadí T-Mobile z nabídky svou stávající generaci S námi. Již aktivované tarify S námi ale zůstávají v platnosti do konce smluvního období, pokud jejich uživatelé nebudou sami požadovat změnu na nový tarif.

Jiří Hrma

24 komentářů

 1. Co je na tomto výhodné,stejně je to banda zlodějů.

  • Nikde se nepíše, že je to výhodné, natož pro zákazníky ;)

   • Je to výhodné. Neomezený tarif +2.5 gb náklady pár haléřů cena +50 to je bomba to je výhodné. To je pro těch horních 60%. Pro těch spodních 40 je to +170.To je taky bombasticky výhodné.a tam už není náklad snad žádný.

 2. ubohost. Že se nestydí. Trapáci. Zdražit, nejlevnější tarif naprosto k nepoužití, schválně, aby všichni platili dražší tarif. Že se nestydí.

  • Mám od T-Mobilu Neomezené volání,sms a 4 GB za 484 kč. Jen se stačí říct že končíte a jde to :-)

   • Ano, někdy se zadaří. Já jsem včera šel vypovědět smlouvu u TM s tím, že přecházím pod rámcovou smlouvu u zaměstnavatele. Tak mi to slečna na pobočce začla vyřizovat a pak mi ještě dala na ucho někoho vejš a ten se mě ptal, jaký tarif v té rámcové smlouvě budu mít. Když jsem mu to řekl, tak najednou, že jsem u TM už 17 let a tím pádem jako věrný zákazník mám nárok na 50% slevu na tarif S námi síť nesíť (neomezené volání a sms + 1,5Gb dat) za pouhých 375kč. Vyjde mě to levněji než to u zaměstnavatele a obsahuje to to samé, tak jsem to vzal. Sice bych bral víc dat, ale doteď jsem zvládl vyžít se 700Mb na měsíc, takže mi tohle určitě stačit bude.

 3. stanislav slavik

  Nic moc . Revoluce ???? to je spíš sranda U vodafonu mám za 200 , 500 mg dat plus sms do sítě neomezeně . A za 250 neomezené volání do sítě a 100 min do ostatních sítí a to je na vodafon kartě dobíjecí bez úvazku . Fakt si z nás dělají srandu jak operátoři tak vláda a antimonopolní úřad

 4. Normálně bych řekl, že jim je..be.

 5. S tím tarifem Mobil S si dělaj vyloženě prdel…
  Mám od Vodafonu normální veřejnou nabídku ( přes tarifomat ) neomezená sms+hlas+600MB data za 390… Takže dát TMobilu 500, platit za textovky mít o 100MB méně dat a nazývat to revolucí?? Tohle vám vituál poskytne za polovic.
  A datový tarif 10GB za pět set? bez možnosti volat ? za stejnou cenu mám u Vodafone 30GB+ LTE modem, a ještě se dá snadno ukecat stovka slevy

 6. K čemu je balíček neomezeného volání, když to mají všechny tarify v základu? Nebo, že by neomezené neznamenalo neomezené?

 7. Jim je jedno, kolik dat lidi spotřebují. Chtějí jen zachovat drahé tarify. Další „revoluce“ bude znamenat ještě trochu víc dat, ale ceny tarifů stále nesmyslné.

 8. Takze si to shrnme…….nejlevnejsi tarif zdrazen z 349 na 499 Kc, neomezeny tarif, ktery byl za 749, bude za 799 Kc, zato se 4 GB, ktere jsou pro vetsinu lidi k ho… nicemu, kdyz prumerna mesicni spotreba dat je 800 MB/uzivatele), po vycerpani FUP uz si ani neskrtnou (i kdyz se snizenou rychlosti to bylo skoro to samy, ale treba na chat to stacilo), no a zbyly 3 tarify + jeden datovy snad nepotrebuji ani komentar……

 9. neuveritelna drzost!!!

  cekal jsem za 499 neomezene volani, sms a alespon 5 gb dat ale tahle fraska?

 10. Proč nejde tarif za 300 až 350,- 100-120 min ostatní sitě, sms a volání v síti neomezeně +1 až 2GB dat, proč mám zas platit více než potřebuji, a proč se data nepřevádí do dalšího měsíce, když je po překročení zastaví?

  • Přesně tak :-( taky by mi stačilo něco ve smyslu 120 minut do všech sítí, neomezeně SMS všude a třeba 3-5GB dat za 3 kila… místo toho si platím za 550,- 120 minut všude, neomezeně T-Mobile, neomezeně SMS všude a 12GB DAT.

 11. Čekal jsem trošku přátelštější tarify… ano, navýšení FUPů super, ale k čemu, když už jsme cenou zase u 2 a půl tisíce měsíčně? … to si jako pomůžu? Zatím tedy zůstanu na „S námi pro mladé s 12GB dat“ a pak… asi přejdu jinam / nebo na jiný retenční tarif.

 12. To si dělaji prdel né!!! Ta samá zlodějina, ale v bledě modrym!!!!

 13. A ja myslel, April je az v sobotu.

 14. Mám od Vodafone za 449 Kč vše neomezeně a 500 MB dat v základu, což je rozhodně výhodnější než i ten tarif S. Letos mi končí u Vodafone smlouva a jak to vypadá, tak u nich asi probudí další dva roky. Můj ideál by bylo cca 120 volných minut, klidně placené SMS a především data, no a cena nepřesahující cca 350 Kč, ale to bych chtěla asi moc. BTW k O2 už nikdy nechci, jsou to zloději a prasáci. Nevím jak teď, ale info o konci smlouvy dávali ještě donedávna do přílohy určitého vyúčtování. To + vyloženě nekorektní jednání na pobočce rozhodlo, že jsem po cca 10 letech odešla…

 15. no to je bomba …. cena ještě navýšená a přidané služby které většina lidí nevyužije ,,,, proč mít celoročně placeny roaming když vědšina lidí jede mimo ČR jednou max dvakrat za rok ? a navyc se da zavolat odkudkoli prez skype whatsup a plno jinych programu…. ty data navic jsou pěkné ale co bych s nima dělal ? že bych se podival dvakrat za měsíc někde na film a zbytek měl celý měsíc na bězný provoz ? asi néééé …. gratuluju a přeji mnoho novych zákazníku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).