Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Systém iOS 7 bude umět snadno přeskakovat mezi Wi-Fi sítěmi

Systém iOS 7 bude umět snadno přeskakovat mezi Wi-Fi sítěmi

Zatím nejsme v situaci, kdy chytré telefony a tablety zvládnou přeskakovat z jedné Wi-Fi stanice na druhou, podobně jako u sítě operátorů. Ale pokus o vytvoření podobné sítě dostane lepší podporu v nově představném iOS 7.

Nová verze operačního systému pro iPhone a iPad bude podporovat specifikace Wi-Fi Alliance Hotspot 2.0. Apple tuto funkci nezmínil během úvodní keynote na WWDC, ale podpora pro Hotspot 2.0 byla potvrzena na jednom z obrázků během prezentace. Jedná se o technologii, která stojí za certifikačním programem Passpoint Wi-Fi Alliance. Cílem je vytvořit Wi-Fi síť, která bude fungovat jako rozšíření klasické mobilní sítě, umožní tak snažší poskytování výkonného připojení v místech, kde je potřeba. Místo zadávání hesla na každé síti bude moci zařízení automaticky měnit Wi-Fi sítě na základě SIM karty. Zařízení a sítě podporující Passpoint by se tak měly automaticky spojit a užívat zabezpečení WPA2. 

 

Problémem bude samozřejmě rozšíření. Passpoint potřebuje širokou síť přístupových bodů. Ve Spojených Státech se plánuje za spolupráce operátorů a poskytovatelů internetu, přesto zatím není jasné, jak bude rozsáhlá. Pro úspěch technologie je klíčové, že získala partnera v Applu, který je druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě a prvním ve Spojených Státech. Samsung jakožto největší světový výrobce se k technologii připojil také a nalezneme ji v letošním vlajkovém modelu Galaxy S4.

David Podzimek

3 komentáře

 1. mceza (neregistrovaný)

  Titulek je dost zavádějící, když jde o věc, kterou musí podporovat i poskytovatel wifi sítě…

  Nevěřím v masové rozšíření této technologie. Spíš bych viděl budoucnost v rozšiřování LTE.

  • uni (neregistrovaný)

   Tak masově možná ne, ale pro lokální pokrytí (veletrhy apod.) super záležitost. I Praha uvažovala o jednotném pokrytí signálem, zde by se to také užilo. Tedy až na baterku, ta si to moc neužije:-)

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   LTE v US často běhá pomaleji než naše 3G. Nemluvě o vytížených místech jako zábavní parky, centra měst, nákupní střediska, stadiony apod. Tam by Wi-Fi mohla odlehčit síti a přinést dostatečnou konektivitu.

   To dělá ostatně i dnes a s touto technologii je to pohodlnější. Samozřejmě širší rozšíření zůstává otazníkem.

   Myslím, že v budoucnu je logičtější mix. sítí 3G, LTE, Wi-FI atd. Bez toho abychom věděli-řešili, co zrovna naše zařízení užívá.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel