Domů » Bleskovky » Sygic spouští integraci s Apple CarPlay: jako první nabídne offline mapy

Sygic spouští integraci s Apple CarPlay: jako první nabídne offline mapy

Slovenský poskytovatel GPS navigací s offline mapami Sygic včera oznámil, že jeho aplikace začnou podporovat Apple CarPlay. Sygic je tak první navigační společností, která přináší na tuto platformu offline mapy.

Když je chytrý telefon spárován s vozidlem s aktivovanou technologií Apple CarPlay, informace z aplikace jsou automaticky zobrazovány na displeji vozidla a spojeny s hlasovým ovládáním, díky čemuž řidič může sledovat provoz kolem sebe a nemusí sundávat ruce z volantu.

Sygic velmi zdůrazňuje fakt, že takto používaná aplikace je mnohem bezpečnějším řešením, než klasický smartphone. Nabízí přitom samozřejmě všechny prvky, na něž jsme z chytrých telefonů zvyklí. Jedná se například o pokročilá upozornění na změny povolené rychlosti, prediktivní plánování trasy s funkcí prognózy dopravních zácp, asistenta pro jízdu v pruzích, hlasovou navigaci a dopravní informace aktualizované v intervalu dvou minut.

Potěší také automatická synchronizace map a nastavení mezi všemi vozidly s Apple CarPlay. I v automobilu z půjčovny by se tak mělo stačit přihlásit a vše by mělo být na svém místě.

Konektivita CarPlay bude k dispozici u Sygic GPS Navigation a Sygic Car Navigation během několika málo dnů pro nejnovější verzi iOS. Pokud jste jeden z 200 milionů uživatelů aplikací, můžete ji vyzkoušet na vlastní kůži.

‎Car Navigation: Maps & GPS
‎Car Navigation: Maps & GPS

Aplikace pro Android Auto zatím neexistuje. Z vyjádření výrobce však vyplývá, že mají zájem o vstup i na tuto platformu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments