Cena:

Svět v roce 2075 podle Wozniaka: Jak na tom bude Apple, Google a Facebook?

Rok 2075 je ještě velmi daleko a těžko se odhaduje, jak bude v té době vypadat svět. Pokud se na poli světové politiky něco fatálně nepokazí, můžeme si dovolit i nějaké to fantazírování. V rámci letošního ComicConu, jehož tématem je „Budoucnost lidstva: Kde budeme v roce 2075?“ se Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů ikonické firmy Apple, rozhovořil o tom, jak by mohl svět za 58 let vypadat.

steve_wozniakSteve Wozniak

Podle něj budou společnosti jako Apple, Google a Facebook ještě větši a populárnější, než jsou dnes. Svou hypotézu staví především na peněžní zásobě společností, kdy firma s nakousnutým jablkem ve znaku disponuje 246 miliardami dolarů (6,15 bilionů Kč) na bankovních účtech. Díky tomu může investovat takřka do čehokoliv a rychle se adaptovat na měnící se svět. Proto by prý bylo pošetilé nepočítat s Applem a dalšími společnostmi, jako právě Googlem a Facebookem, okolo roku 2075.

apple-facebook-googleKteré další firmy budou na trhu v roce 2075? 

Mezi další vize pak patří výstavba měst na místěch, kde je nyní poušť, která by měla vyřešit problém s bydlením miliard obyvatel na Zemi. Také prý v podstatě nenajdeme místo, kam by nepronikla umělá inteligence, která mimo jiné pomůže s diagnostikou nemocí a předepsáním léků, aniž bychom museli navštěvovat doktora. Velké naděje také Wozniak vkládá do navázání kontaktu s mimozemskými civilizacemi a také do kolonizace Marsu.

Autor článku
David Preiss