Domů » Bleskovky » Surface Pro konečně dostává vestavěné LTE. Víme, kdy se začne prodávat

Surface Pro konečně dostává vestavěné LTE. Víme, kdy se začne prodávat

Když Microsoft v květnu představil nový Surface Pro, slíbil i variantu s vestavěným LTE modulem, která dorazí později v tomto roce. Termín zahájení prodejů nyní redmondští prozradili na konferenci Ignite – má se tak stát 1. prosince.

S vestavěným LTE modulem přijdou na trh dvě konfigurace – první s procesorem Intel Core i5, 4 GB RAM a 128GB úložištěm, druhá bude mít stejný procesor, avšak dvojnásobné hodnoty pamětí. Vysvětlení, proč nebude k dispozici varianta s Intel Core i7, je jednoduché – modem bude umístěn tam, kde má Surface Pro s Core i7 větráček. Modely s Intel Core i5 jsou chlazeny pasivně a do prázdném místě po aktivním chlazení byl vložen LTE modem.

Microsoft představil nový Surface Pro: 800 drobných vylepšení, které potěší

Ten bude pocházet od Qualcommu a bude se jednat o stejný X16 modem, jaký se nachází v aktuálním vlajkovém čipsetu Snapdragon 835, takže můžeme očekávat vysoké rychlosti pro stahování a odesílání dat. Surface Pro s LTE modemem bude k dispozici jak s vestavěnou eSIM, tak s klasickým slotem na nanoSIM. Životnost baterie nemá být mobilním připojením nijak výrazně ovlivněna, údajně spadne na 90 procent původních hodnot.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments