Domů » Články » Sudoku bez čísel, vzdálené ovládání počítače a další zajímavé hry a aplikace zdarma

Sudoku bez čísel, vzdálené ovládání počítače a další zajímavé hry a aplikace zdarma

I dnes přinášíme pravidelný přehled aplikací a her, které si můžete stáhnout zcela zdarma. Háček je v tom, že bezplatná dostupnost zmiňovaných aplikací je časově omezena. Jejich vývojáři se je rozhodli na určitou dobu nabídnout zdarma, ale my samozřejmě nemůžeme ovlivnit dobu, po níž zdarma dostupné zůstanou.

Pokud vás tedy nějaká položka zaujme, se stažením zbytečně neváhejte. Jednou nainstalované aplikace zůstávají na obou platformách označené jako zakoupené i po smazání. Můžete tak v případě zájmu něco stáhnout i takříkajíc „do zásoby“.

iOS

Rabbit

Název aplikace Rabbit představuje jistou slovní hříčku, neboť připomíná anglické slovíčko „habit“ – zvyk. Účelem této aplikace je totiž pomoci vám osvojit si určité zvyky, kterými chcete zlepšit svůj život.

Může jít například o pravidelné pití, protahování se, nebo třeba připomínku denní procházky. V aplikaci si můžete poměrně podrobně nakonfigurovat za jakých okolností se má aktivita připomínat. Lze například nastavit, aby vás aplikace každé dvě hodiny vyzvala k protáhnutí se. Pokud ale chcete, aby toto připomínání bylo aktivní pouze v době sezení v kanceláři, není problém. Stačí nastavit konkrétní rozsah a případně dny v týdnu.

Samozřejmostí je pak přehledný seznam vytvořených zvyků s možností konfigurace. Úkoly zde můžete dočasně vypínat, upravovat, a i zcela mazat. Při tvorbě nových zvyků můžete využít přednastavených šablon nejběžnějších činností, ale lze začít samozřejmě i zcela „na čisto“.

WiFi Mouse Pro

‎WiFi Mouse Pro
Cena: 49,00 Kč

Z názvu aplikace WiFi Mouse Pro lze odvodit, co je jejím účelem. Dokáže přeměnit váš iPhone na bezdrátovou myš fungující v rámci lokální sítě. Po nainstalování (zdarma dostupné) pomocné aplikace pro macOS a Windows tak budete moci skutečně snadno ovládat váš notebook či počítač z pohodlí telefonu.

Aplikace dokáže fungovat jako klasická myš s tlačítky a virtuálním kolečkem, ale podporuje i další režimy. Může emulovat touchpad, plnohodnotnou klávesnici (včetně funkčních tlačítek) a dokonce i gamepad.

V nabídce funkcí nechybí dokonce ani ovládání multimédií, což oceníte například při sledování filmů v posteli. Specialitou je pak možnost vytvořit si vlastní zástupce pro vzdálené spouštění často používaných aplikací či zaznamenávání obrazovky.

Aplikace dokonce dokáže i bezdrátově přistupovat k souborům ve vašem počítači a umožňuje i fungovat jako externí mikrofon.

Android

Super Monkey Ball: Sakura

iOS: Super Moneky Ball: Sakura

Super Monkey Ball: Sakura je mobilní předělávkou stejnojmenné hry z roku 2001. Ta byla vydána v roce 2001 a určena byla pro legendární konzole Nintendo GameCube.

Vaším cílem bude stejně jako v originální hře bezpečně provést vaši opičku skrz nejrůznější tratě a bludiště. Zápasit budete nejen s nástrahami tratě samotné, ale také s nemilosrdně ubíhajícím časem. Opice se pohybuje uzavřená v poloprůhledném míči, jehož pohyb ovládáte naklápěním iPhonu či iPadu.

Hra nabídne 125 úrovní v rámci šesti unikátních světů a na výběr budete mít i ze čtyř opičích postav. Ačkoliv to je vzhledem k počtu úrovní nepravděpodobné, pokud vás základní režim omrzí, jsou zde připraveny i další. Jedná se celkem o čtveřici mini her: Monkey Target, Golf, Bowl a Base.

V případě čtvrté zmiňované minihry můžete využít dokonce multiplayeru na jednom zařízení. Ten je však omezen z důvodu potřebného prostoru na obrazovce pouze na tablety, takže budete ke hraní potřebovat iPad. Hra je dostupná pro obě platformy.

Divinerz: Sudoku

Divinerz: Sudoku
Cena: 54,99 Kč

Koncept hry Sudoku asi netřeba příliš představovat, doplňování čísel do čtvercové sítě asi zná téměř každý. Spousta lidí však Sudoku nemá ráda, protože se nepovažují za matematicky nadané. Čísla však vlastně v Sudoku nejsou vůbec důležitá, což se snaží dokázat tato hra.

Zachovává základní principy známé hry, avšak zcela vypustila čísla. Místo nich musíte doplňovat do šachovnicového pole jakési hieroglyfy. Ty se samozřejmě nesmí opakovat v řádcích, sloupcích ani menších čtvercích.

Hra vám dává na výběr několik obtížností, takže by měla vyhovovat úplným začátečníkům i pokročilým. Pokud se považujete za zkušeného hráče, můžete zkusit levely řešit i na čas.

Kole je ve hře celkem 320 a zahrajete si na polích 6 × 6 i 9 × 9.

Infinity Dungeon 2 VIP

Druhý díl vcelku populárního mixu RPG a oddechové „klikačky“ zachovává herní koncept, ale přináší nové hrdiny, nepřátele i vylepšení.

Osvědčený tým čaroděje, rytíře a trpaslíka je zpět, avšak tentokrát jim bude asistovat… malá dívenka. Ta však rozhodně nebude na obtíž a krvelačným zombie dokáže dát co proto.

V této hře jde hlavně o průběžné vylepšování schopností postav za peníze získané bojem, který probíhá v podstatě automaticky. Hra je tedy spíše oddychovou zábavou na chvilky volného času, neboť vyžaduje spíše plánování než dlouhé hodiny hraní.

Každá z postav má své unikátní schopnosti, avšak ta holčičky je zřejmě nejzajímavější. Dokáže totiž ovlivňovat tempo celé hry, nicméně pokaždé když se jí dotknete, objeví se na mapě všechny potvory najednou.

FoxyLand | Premium

FoxyLand | Premium
Cena: 49,99 Kč

FoxyLand je opravdu skvěle zpracovaná skákačka, která přináší zajímavý dobrodružný příběh i povedený grafický kabátek. Vzhledově hra nejvíce připomíná retro tituly typu Super Mario, s nimiž má společné i určité herní mechanismy.

Jak již asi tušíte, hrajete za lišáka. Jeho hlavním cílem je zachránit svou milou, k níž ale vede velmi trnitá cesta. Vypořádat se budete muset s krkolomnou tratí, automatickými pastmi, zákeřnými nepřáteli a logickými hádankami.

V průběhu každého kola musíte najít a sebrat všechny fialové diamanty a ideálně i třešničky. Podle vašich sběračských schopností se pak odvíjí hvězdičkové hodnocení vašeho výkonu po každém kole. Můžete se tak rozhodnout, jestli bude vaším cílem pouze „prolézt“ daným kolem, nebo budete chtít dosáhnout nejvyšších ocenění.

Jeden z posledních updatů navíc přidal i online režim, takže si hru budete moci vychutnat s přáteli.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).