Domů » Bleskovky » Strava dostává aktualizaci, která výrazně vylepšuje uživatelské prostředí

Strava dostává aktualizaci, která výrazně vylepšuje uživatelské prostředí

Strava je jednou z nejpopulárnějších aplikací pro záznam sportu. Ať už běháte, jezdíte na kole či plavete, je Strava dobrým výchozím bodem, kolem kterého můžete soustředit své sportovní úsilí. V posledních letech se vývojáři snažili přidávat spoustu nových a užitečných funkcí, nicméně v jedné oblasti trochu zaostávali, konkrétně v uživatelském rozhraní. To se naštěstí dočká předělání do modernějšího kabátku.

jumpstory run running sport
Ilustrační obrázek

Ačkoli se Strava stále drží tradiční oranžové barvy, která na první pohled upoutá pozornost, novinky se zaměřují na posílení sociálního aspektu aplikace, sjednocení uběhnutých tras a zaznamenaných segmentů do nové záložky či snadnější vyhledání záznamů sportovních aktivit od vašich přátel.

strava aplikace
Změny v aplikaci Strava

Nová záložka Skupiny vyhledává všechny atlety v okolí, což usnadňuje motivaci jak pro začátečníky, tak pro pokročilé sportovce. Aktualizace bude k dispozici během následujících dní jak pro iOS, tak pro Android.

U těchto vylepšení uživatelského rozhraní se nicméně Strava nehodlá zastavit. Dle oficiálních informací se můžeme těšit nejen na nové funkce, ale také na kompletní předělání designu aplikace.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Pěkná kočka :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).