Domů » Články » Strategická zombie invaze, propracovaný přehrávač podcastů a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Strategická zombie invaze, propracovaný přehrávač podcastů a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Ani tuto sobotu nepřijdete o již tradiční přehled aplikací a her, které si můžete stáhnout zdarma. Všechny zde uvedené tituly jsou v běžném režimu placené. Jejich vývojáři se je však rozhodli po omezenou dobu nabídnout zcela zdarma, takže si jejich plnou verzi můžete stáhnout bez placení.

Doba bezplatné dostupnosti bohužel nezáleží na nás a my ji nemůžeme nijak ovlivnit. Pokud vás nějaká položka zaujme, s jejím stažením tedy zbytečně neváhejte. Brzy již zdarma být nemusí. iOS i Android navíc jednou stažené aplikace označují jako „zakoupené“, takže vám v knihovně zůstanou i po odinstalaci.

iOS

MAVIS – Pro Camera

‎MAVIS – Pro Camera
Cena: zdarma+

Zejména novější iPhony dokáží zaznamenávat opravdu kvalitní fotografie a videa. Pokud to ale s pořizováním videozáznamů myslíte vážněji, možná vám nebudou vestavěné funkce stačit. Proto zaujme tato aplikace, která si dává za cíl proměnit váš telefon v profesionální kameru.

Popis funkcí můžeme začít trochu netradičně audiem. Aplikace totiž podporuje i externí audio zdroje a práci s nimi, takže se nemusíte spoléhat na vestavěný mikrofon. Samozřejmě lze nastavit i citlivost mikrofonů a ovlivnit další parametry. Většina nastavování však na vás čeká u videa samotného. Měnit samozřejmě můžete rozlišení či poměr stran, ale nejzajímavější jsou ty opravdu pokročilé funkce.

Je jimi například plně manuální ovládání ostření, expozice a závěrky. Ručně ale můžete ovládat i ISO a konfigurovat lze dokonce barevnou teplotu. Nechybí také ukazatel dynamického rozsahu a samozřejmě ani histogram.

Pracovat lze také se snímkovou frekvencí, kterou lze nastavovat na 24, 25, 50 a 60 FPS. Máte tak pokryty všechny běžně používané frekvence. Pokud vlastníte hodinky Apple Watch, můžete využít také funkce dálkového spouštění či pozastavování záznamu. To přijde vhod například když natáčíte ze stativu a bojíte se, že by na videu byl patrný otřes z dotyku prstem.

Portal Walk

‎Portal Walk
Cena: 25,00 Kč+

Portal Walk je povedená plošinovka, která potěší všechny fanoušky tohoto žánru. Zaujme grafikou, zpracováním mapy i hratelností. Herní příběh není nijak převratný. Hrajete jakožto Eugene, který uvízl mezi světy a snaží se najít cestu domů. Na cestě samozřejmě čekají rozličné překážky a řada přijde i na portál, který je ostatně v názvu hry.

Ve hře na vás čeká 33 velkých levelů rozdělených do trojice kapitol. Každá úroveň má své unikátní prostředí a s ním související odlišnou grafiku, takže se zážitek ze hry nestane monotónním. V lehce pokročilejších fázích hry navíc narazíte i na bosse. Tito silní bojovníci budou představovat zásadní překážku na vaší cestě za úspěchem a vy budete mít co dělat, aby vám vašich pět srdíček životnosti na mnohdy nelítostné souboje vystačilo.

Ovládání je řešeno klasickým způsobem odvozeným z ovladačů starých herních konzolí. Každým palcem ovládáte dvě tlačítka, jimiž zajišťujete veškeré interakce. Trochu retro je i grafická podoba hry a inspiraci minulostí nezapře ani soundtrack.

PodCruncher

Podcasty se stávají stále populárnější formou zábavy. Na rozdíl od videa lze totiž audio pořady konzumovat i při jízdě autem, na procházce, nebo třeba při venčení psa. Pokud i vy holdujete moderní formě rozhlasu, zbystřete. PodCruncher je totiž velmi povedený přehrávač, kterému navzdory přehlednému vzhledu téměř nic nechybí.

Samozřejmostí jsou tak běžné funkce, jako je automatické stahování nových epizod na pozadí, plná podpora iTunes, řazení do kategorií, vyhledávání na základě nejrůznějších parametrů a vytváření playlistů. V aplikaci najdete ale i pokročilejší funkce, jako je podpora exportu a importu odběrů ve formátu OPML. Potěší také možnost přidat jakýkoliv podcast přímo pomocí zadání URL adresy. Aplikace si poradí také s podcasty chráněnými heslem.

Široce konfigurovatelné je i přehrávání samotné. Nastavovat si lze v několika úrovních rychlost, ale také například ovládací gesta. Nechybí dokonce manuální nastavení tlačítek pro přeskočení či vrácení se o určitý počet vteřin. Potěší také podpora dálkového ovládání, integrace AirPlay, sdílení epizod a vhod může přijít i časovač vypnutí.

 

Android

Automatic Call Recorder Pro

Aplikace Automatic Call Recorder Pro dokáže automaticky zaznamenávat příchozí i odchozí hovory, přičemž hovor nijak nenarušuje pípáním či jinými signály. Vhodná je zejména pro pracovní příležitosti či nahrávání hovorů, z nichž si plánujete „vytáhnout“ nějaké informace. Využití se však meze nekladou.

Nahrávky jsou ukládány v maximální možné kvalitě a ihned po skončení hovoru je lze prostřednictvím dialogu upravovat. Nastavovat lze například hlasitost, ale také třeba důležitost dané nahrávky. Zvukové záznamy lze sdílet, synchronizovat do cloudu, i ochránit heslem. Lze nastavit také to, jestli má být nahráván přímo přenášený zvuk, nebo „čistý“ vstup z mikrofonu (na vaší straně).

Aplikace podporuje také blacklisty a whitelisty. Lze tedy nakonfigurovat automatické zaznamenávání hovorů z konkrétních čísel, či naopak nějaké kontakty z nahrávání vyloučit. Autoři v blízké budoucnosti slibují i podporu VOIP aplikací a automatické odstranění šumu.

Zombie City Defense

Zombie City Defense
Cena: 54,99 Kč

Hru Zombie City Defense jsme již v našem seriálu kdysi měli. Nyní je však opět zdarma a opětovné zařazení si určitě zaslouží. Jedná se o zdařilou kombinaci strategické hry s prvky tower defense. Cílem bude odolat po dobu 31 dní 86 % zemské populace, kterou neznámá biologická zbraň proměnila na zombie.

Postupně vystřídáte celou řadu unikátních měst, která se liší nejen uspořádáním budov, ale také počtem příjezdových cest a okolním terénem. Strategie pro obranu tak bude muset být vždy trochu jiná. Pokaždé ale závisí na vašem rozhodnutí.

Můžete zkusit rychle expandovat a osvobodit co největší část města, což vám dá možnost efektivně likvidovat nepřátele z bezprostřední blízkosti. Pravděpodobně však nebudete mít dost jednotek na to, abyste takto širokou „frontu“ ubránili. Opačným extrémem je pak zabarikádovat se v nějakém menším areálu, který bez problémů ubráníte. Zde ovšem brzy narazíte na problém s nedostatkem zásob, které v této hře hrají poměrně zásadní roli. Budete tak muset najít určitý kompromis, s nímž krvelačným hordám odoláte.

Total Media Player Pro

Total Media Player Pro
Cena: 89,99 Kč

Tuto aplikaci není třeba příliš podrobně popisovat. Jedná se zkrátka o dobře vybavený multimediální přehrávač, který si poradí téměř se vším, co po něm budete chtít. Podporuje širokou plejádu audiovizuálních formátů a poradí si dokonce i s online streamy.

Oproti většině jiných aplikací zaujme také integrovaným rekordérem přehrávaných videí, který může přijít vhod právě při sledování živého přenosu. Nechybí samozřejmě také podpora titulků v rozličných formátech, přehrávání na pozadí, či streamování přes Chomecast či DLNA.

Příjemným bonusem je pak podpora cloudových úložišť. Podporou je myšleno přímé přehrávání bez stahování, což je jistě užitečná funkce.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Nainstaloval jsem si Automatic Call Recorder (ACR) Pro.
    V nahrávce slyším sám sebe ale od protějšku skoro nic, nebo něco zkresleného, nesrozumitelného.
    Má někdo obecnější zkušenosti ? Až se mně to nezdá, že by se mohl nabízet takový paskvil.
    Nemohl by být problém v nějakém nastavení ? Díky !

    • Používám ho už přes 2 roky a běží bezchybně. Zkuste si pohrát s nastavením zdrojů nahrávky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).